Запорізька обласна організація Профспілки працівників освіти і науки України (ЗОО ППОНУ)
  • Як ефективно використовувати та зберігати електроенергію
Як ефективно використовувати та зберігати електроенергію
  • 28 жовтня 2022
 
Протягом останніх тижнів ворог нищить українську енергосистему і у багатьох регіонах України виникають проблеми зі світлом. У зв'язку з цим, українцям радять більше економити електроенергію. Тож маємо допомогти енергетикам і раціонально використовувати електроенергію і зберігати тепло.
 
Фахівці радять дотримуватися наступних порад, які допоможуть економити електроенергію на роботі та вдома.
 
Що таке енергозбереження?
 
Енергозбереження – це використання меншої кількості енергії зі зменшенням витрат і впливу на навколишнє середовище. Це означає зменшення використання електроенергії, газу чи будь-якої іншої форми енергії, яку ви отримуєте від комунального підприємства та за яку платите.
 
 
Способи, які допоможуть зберегти електроенергію на роботі
 
Використовуйте в офісі природне світло
 
На освітлення припадає значна кількість витрат на електроенергію, а використання сонячного світла є простим способом зменшити споживання енергії. Якщо є можливість, то краще не вмикати штучне світло у світлу пору доби.
 
Замініть лампочки на енергоефективні 
 
Лампи розжарювання споживають велику кількість електроенергії, тому їх потрібно замінити. Галогенні лампи розжарювання, компактні люмінесцентні та світлодіодні лампи (LED) споживають на 25-80% менше електроенергії та слугують у рази більше, ніж традиційні.
 
Попри те, що енергозберігаючі лампи коштують дорожче, їх ефективне використання енергії та довший термін служби означає, що вони коштують менше в довгостроковій перспективі.
 
Вимикайте зайві еклектичні прилади з розетки 
 
«Фантомні навантаження» або електроенергія, яка використовується електричними приладами, коли вони вимкнені або перебувають у режимі очікування, є додатковим джерелом втрати енергії. Експерти радять вимикати зайві прилади з розеток, адже це зекономить електроенергію за збереже прилади від раптових стрибків струму. 
 
 
Способи, які допоможуть зберегти електроенергію вдома
 
Скоригуйте свою повсякденну поведінку
 
Щоб зменшити споживання енергії вдома, вам не потрібно робити щось неможливе. Енергозбереження – це просто: вимикайте світло або електроприлади, коли ними не користуєтеся. Зменшуйте кількість використання енергомістких приладів, наприклад, не використовуйте сушильну машинку, мийте посуд вручну, знижуйте температуру на термостаті кондиціонера чи обігрівача в осінньо-зимовий період.
 
Енергомісткими приладами користуйтеся у час найменшого навантаження на мережу (посудомийна, пральна, сушильна машини тощо).
 
Виставляйте мінімально прийнятну температуру в пральній машині, посудомийці, фені, бойлері, прасці.
 
Кип'ятіть воду на газовій плиті. 
 
Не вмикайте кілька побутових приладів одночасно.
 
Придбайте енергоефективну техніку
 
Купуючи техніку, звертайте увагу на початкову вартість покупки та вартість річної експлуатації. Хоча ефективні прилади можуть мати вищу початкову ціну, їх експлуатаційні енерговитрати часто на 9-25% нижчі, ніж у звичайних моделях.
 
Слідкуйте за приладами з маркуванням А+++, що є гарантією того, що вони споживають менше енергії під час використання та в режимі очікування, ніж стандартні моделі.
Не залишайте техніку в «сплячому» режимі, щоб марно не витрачати енергію.
 
 
Зменшіть витрати на підігрів води
 
Скоротіть витрати на підігрів води зменшивши її використанням. Зменшіть температуру максимального нагріву води у бойлері. 
 
Встановіть вікна, що зберігають тепло
 
Вікна є значним джерелом втрати тепла якщо вони зламані чи налаштовані не правильно. Щоб запобігти цьому, ви можете замінити однокамерні склопакети вікна на дво-, трикамерні. І додати віконні жалюзі чи штори, які також допоможуть зберігати тепло.
 
Утепліть свій будинок
 
Рівень теплоізоляції залежить від площі будинку, приміщення. Горище, стіни, підлога, підвал і вільний простір – п’ять основних ділянок, які варто утеплити.
 
Використовуйте мікрохвильовку замість електроплити
 
Розігрівання їжі є необхідним процесом, який також потребує енергії. Електроплита споживає багато електроенергії, а мікрохвильова піч є більш енергоефективною.
 
 
І наостанок – одягайтеся відповідно до погоди в офісі, вдома чи на вулиці
 
Таким чином ви теж зможете заощадити витрати на опалення. Якщо одягатися тепліше у  холодну пору, то й опалювати приміщення потрібно менше. Це також дозволяє економити. 
Не забуваймо, що наші енергетики героїчно працюють над відновленням енергопостачання в рекордно короткі терміни, але без нашої допомоги це зробити важче.
 
Пам'ятаймо, що невеличкий крок до більш енергоощадного способу життя, – це також вклад у нашу спільну Перемогу!
 
За матеріалами сайту
ЦК Профспілки