Запорізька обласна організація Профспілки працівників освіти і науки України (ЗОО ППОНУ)
  • Міжнародні профспілки освіти солідарні з колегами у позиції щодо антитрудового закону
Міжнародні профспілки освіти солідарні з колегами у позиції щодо антитрудового закону
  • 7 вересня 2022
 
Інтернаціонал освіти разом з Європейським комітетом профспілок освіти спрямували спільний лист підтримки до членських організацій в Україні, у якому підтримують позицію українських профспілок проти законопроекту № 5371. 
 
Європейські партнери виголошують солідарність у боротьбі проти несправедливості та порушень прав трудящих та наголошують на важливості дотримання владою України міжнародних трудових стандартів та поваги до прав працюючих людей. 
 
Спільний лист підтримки Інтернаціоналу освіти – Європейського комітету профспілок освіти 
до членських організацій в Україні.
 
Шановні колеги!
 
Ми висловлюємо свою беззастережну солідарність та поділяємо з вами тривогу європейської та міжнародної профспілкової спільноти з приводу підписання Президентом України Зеленським 17 серпня 2022 року законопроекту 5371 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо спрощення правил трудових відносин для малого та середнього бізнесу», незважаючи на заклики профспілок накласти на нього вето.
 
Всією міжнародною спільнотою ми повністю підтримуємо вашу позицію і стурбованість серйозними наслідками, до яких призведе ухвалення законопроекту. Як зазначено у спільному Листі МКП та ЄКП до Європейської комісії та Європейської ради щодо Закону 5371 про права працівників в Україні, ми повторюємо, що ухвалення цього законопроекту завдасть непоправної шкоди виробничим відносинам у країні. Серед інших аспектів він позбавить працівників їх трудового захисту та колективних прав на підприємствах з чисельністю менше 250 осіб.
 
Фактично колективні договори, укладені профспілками, перестануть діяти, а профспілки також втратять законне право накладати вето на звільнення на робочому місці. Законопроект також відкриває двері для незаконних звільнень та вселяє страх у працівників брати участь у профспілковій діяльності.
 
Європейський комітет профспілок освіти та Інтернаціонал освіти підтримують вас у боротьбі проти несправедливості та порушень прав трудящих!
 
Дійсно, Європейський парламент у своїй резолюції від 11 лютого 2021 року про виконання Угоди про асоціацію між ЄС та Україною закликав уряд України «приділити пріоритетну увагу впровадженню міжнародних трудових стандартів та законодавства і практики ЄС, щоб забезпечити баланс інтересів соціальних партнерів та захист прав працівників відповідно до положень Угоди про асоціацію.
 
Парламент також попередив уряд України, що «його заходи щодо покращення ділового клімату, залучення прямих інвестицій та сприяння економічному розвитку не можуть здійснюватися за рахунок обмеження прав працівників та погіршення умов праці» (§ 110).
 
У контексті процесу вступу до ЄС Європейський комітет профспілок освіти та Інтернаціонал освіти продовжуватимуть підштовхувати європейські та міжнародні інститути та органи вимагати від уряду України дотримання міжнародних трудових стандартів та поваги до прав трудящих.
 
Із солідарністю,
Девід Едвардс
 
За матеріалами сайту
ЦК Профспілки