Запорізька обласна організація Профспілки працівників освіти і науки України (ЗОО ППОНУ)
  • Американська профспілка засуджує злочини окупантів проти українських освітян
Американська профспілка засуджує злочини окупантів проти українських освітян
  • 6 вересня 2022
 
Президентка Американської федерації вчителів Ренді Вайнгартен направила лист-звернення до державного секретаря США Ентоні Блінкена щодо переслідування українських освітян та знищення української культури та історії. 
 
Шановний пане Секретар Блінкен!
 
Від імені вчителів та профспілки освітян  в Україні я звертаюся до Вас, щоб звернути Вашу увагу на ще одне злодіяння цієї війни – навмисну спробу Росії знищити культуру та історію України.
 
Центральним елементом цього плану є примусове прийняття російської освітньої програми та навмисне переслідування українських педагогів, які є ключем до збереження та передачі самобутності та спадщини країни.
 
Профспілка працівників освіти і науки України разом із переважною більшістю працівників освіти в Україні рішуче протистоїть цьому вторгненню Росії та звертається за солідарною підтримкою до міжнародної спільноти.
 
Через шість місяців після вторгнення росії в Україну ми продовжуємо щодня все більше спостерігати те дно, якого досягає росія своїми варварськими нападами та діяннями. До цих жахів додається те, що зараз ми чуємо від наших колег з української профспілки освіти про насильство, спрямоване проти вчителів та шкіл – навіть про масове спалення українських книг – огидний злочин, який повторює дії, вчинені нацистами під час Голокосту.
 
Атаки на вчителів та школи гідні повного засудження. Вони є порушенням низки міжнародних гуманітарних угод, включаючи Женевські конвенції та протоколи про відмінність та пропорційність, міжнародну Декларацію про безпечні школи та, не в останню чергу, Загальну декларацію прав людини ООН.
 
Нам не потрібно мати перед очима повний список російських злочинів, щоб зрозуміти, що ці порушення – напади на вчителів та школи України з метою знищення історії та культури країни – є настільки ж незаконними та аморальними, наскільки й підлими. 
 
Ми, як і раніше, солідарні з хоробрими вчителями України в їх боротьбі проти цих жорстоких та обурливих нападів на педагогів та їхні школи. 
 
З повагою 
Президентка Американської Федерації вчителів 
Ренді Вайнгартен
 
За матеріалами сайту
ЦК Профспілки