Запорізька обласна організація Профспілки працівників освіти і науки України (ЗОО ППОНУ)
  • Гуманітарний штаб ФПУ вирішив нагальні питання своєї роботи
Гуманітарний штаб ФПУ вирішив нагальні питання своєї роботи
  • 5 вересня 2022
IMG 20220902 122101
 
2 вересня 2022 року Гуманітарний штаб ФПУ у Будинку профспілок у Києві провів своє засідання, на якому було розглянуто нагальні питання діяльності штабу та прийняті рішення з допомоги спілчанам і внутрішньо переміщеним особам.
 
Голова Штабу, Голова ФПУ Григорій Осовий зосередив увагу на вже проведеній роботі з підтримки наших співвітчизників, зокрема, на завершенні 1-го етапу співпраці ФПУ з благодійною організацією Corus International (США), що мала позитивні результати для багатьох нужденних переселенців, які тимчасово перебувають у профспілкових санаторіях.
 
Г.Осовий нагадав, що у квітні ц.р. ФПУ уклала з цією організацією грантову угоду для фінансування утримання ВПО в 6 санаторіях «Укрпрофозлоровниці». На це було виділено суму близько 1 млн. дол. США.
 
- Перший етап ми завершили успішно, - зазначив Голова ФПУ. – Виконано усі роботи, передбачені  цією угодою з надання допомоги ВПО. Представниками Corus International було проведено верифікацію осіб, які перебувають у профспілкових санаторіях, та визначено, хто з них найбільш потребує допомоги. На початку серпня у Києві ми провели перемовини, результатом чого стало продовження співпраці з цією організацією на наступний термін, який триватиме до 31 березня 2023 року і передбачає збільшення фінансування допомоги до 2,5 млн. дол. США.
 
Вже підписано угоду про продовження співпраці, що є безумовним успіхом нашої роботи з допомоги людям, - наголосив Григорій Осовий. - Таким чином, ми зможемо й надалі утримувати в профспілкових санаторіях найбільш нужденних людей, які втратили все через війну та їм немає куди повертатись.
 
Як зазначалось на засіданні, умови надання допомоги стають більш регламентованими. Отже, під нову грантову угоду з Corus International наразі підпадає 918 ВПО, які за результатами верифікації мають пріоритетне право на отримання допомоги. Відтепер допомога буде надаватись лише тим особам, хто найбільш за інших цього потребуює. Складено списки таких осіб і фінансування по цій програмі вже має розпочатись найближчим часом. В процесі реалізації угоди, виходячи з обставин, ці списки будуть корегуватись.
Члени штабу взяли до відома цю інформацію та надали відповідні доручення щодо забезпечення її реалізації. Зазначене питання буде також винесено на розгляд найближчого засідання Президії ФПУ.
 
Другим питанням було розглянуто – про звернення до Штабу від ПрАТ «Укрпрофоздоровниця» щодо фінансування потреб санаторіїв, які надають послуги ВПО, зокрема, з їх проживання та одноразового харчування. Також було обговорено звернення від Санаторію-курорту «Березівські мінеральні води» (Харківська обл.) щодо надання гумдопомоги у вигляді теплого одягу для потреб ВПО. З цього питання увалено позитивне рішення. Таким же було рішення за зверненням первинної профспілкової організації апарату ФПУ про виділення 20 продуктових наборів для ветеранів профспілкового руху.
 
Члени Штабу вирішили надати гумдопомогу у вигляді продовольчих наборів за зверненнями низки членських організацій ФПУ, зокрема, Профспілки працівників АПК, Донецької обласної ради профспілок, Запорізької обласної ради профспілок, Дніпропетровського обласного об’єднання профспілок, Миколаївській облраді профспілок, а також обговорили і прийняли рішення з питання виділення фінансової допомоги Федерації профспілок Луганської області для підтримки профспілкових працівників, активістів та постраждалих внаслідок військової агресії рф проти України.
 
Членів Штабу було поінформовано про ухвалення 29 серпня ц.р. постанови Президії ФПУ про організацію надання фінансової допомоги спілчанам, які постраждали внаслідок воєнної агресії росії. Згідно із нею, на поточні рахунки профспілок буде перераховано кошти у сумі 2.925 тис. грн. Вони підуть на матеріальну допомогу профспілковим активістам та членам профспілок з урахуванням пропозицій, поданих від територіальних профоб’єднань.
 
Керівникам Штабу доручено продовжити роботу з пошуку донорів для залучення грантових коштів для потреб спілчан та наших співгромадян, потерпілих від війни. Підсумки гуманітарної роботи Штабу буде винесено на обговорення найближчого засідання Президії ФПУ, яке заплановане на кінець вересня ц.р.
 
За матеріалами сайту
ФПУ