Запорізька обласна організація Профспілки працівників освіти і науки України (ЗОО ППОНУ)
  • ПФУ про зарахування періоду навчання до страхового стажу
ПФУ про зарахування періоду навчання до страхового стажу
  • 5 вересня 2022
 
В Україні при виході на пенсію враховується страховий стаж та вік. Своєю чергою, обсяг страхового стажу може впливати на розмір пенсії.
 
У Пенсійному фонді України (ПФУ) розповіли, коли період навчання у виші зараховується до страхового стажу для пенсії.
 
Страховий стаж – це період, протягом якого людина підлягає загальнообов’язковому державному пенсійному страхуванню і за який щомісяця сплачено страхові внески.
 
Поняття «страховий стаж» запроваджено Законом України від 9.07.2003 №1058-IV «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування», який набув чинності з 1.01.2004.
 
Періоди трудової діяльності зараховуються до страхового стажу при обчисленні пенсії за періоди до 1.01.2004 згідно із Законом України «Про пенсійне забезпечення», а після 1.01.2004 – Законом України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування».
 
Водночас до страхового стажу прирівнюється весь трудовий стаж, набутий до 1.01.2004. Зокрема, й періоди навчання за денною (очною) формою у вищих і середніх спеціальних навчальних закладах, в училищах і на курсах по підготовці кадрів, підвищенню кваліфікації та перекваліфікації, в аспірантурі, докторантурі і клінічній ординатурі.
 
Після 1.01.2004 до страхового стажу зараховується час навчання лише за умови добровільної сплати єдиного соціального внеску.
 
Час навчання підтверджується дипломами, посвідченнями, свідоцтвами, а також довідками та іншими документами, що видані на підставі архівних даних і містять відомості про періоди навчання.
 
За матеріалами сайту
ЦК Профспілки