Запорізька обласна організація Профспілки працівників освіти і науки України (ЗОО ППОНУ)
  • Актуальна інформація щодо рішень органів влади з питань бюджету, оплати праці та соціального захисту населення
Актуальна інформація щодо рішень органів влади з питань бюджету, оплати праці та соціального захисту населення
  • 23 серпня 2022
vpo yaki ne otrymuyut vyplaty mayut podaty novu zayavu termin obmezhenyj
 
1). Мінреінтеграції  інформує:
 
- оновлено актуальний перелік громад, на основі якого ВПО здійснюватимуть виплати – наказ Мінреінтеграції від 17.08.2022 №188. 
 
 
- перераховано кошти на виплати звільненим з полону українцям і тим, хто ще за ґратами. 
 
 
2). Мінфін: За час дії воєнного стану в межах Державної програми «Доступні кредити 5-7-9%» видано 11 623 пільгові кредити на 46,89 млрд грн.
 
Усього з моменту старту Програми суб’єкти підприємництва станом на 22.08.2022 отримали від уповноважених банків 46 445 кредитів на загальну суму 136,51 млрд грн, з яких 29 777 – від банків державного сектору економіки на загальну суму 53,49 млрд гривень.
 
 
3). Мінекономіки: Перші 227 переможців програми мікрогрантів «Своя справа» отримали кошти на рахунки – загалом перераховано 52,7 млн грн. Раніше Уряд ухвалив рішення про виділення 103,3 млн грн з резервного фонду для надання грантів переможцям програми «єРобота» за напрямками створення власної справи та закладки саду. 
 
 
4). Держпраці: Чи потрібно укладати письмовий трудовий договір з нефіксованим робочим часом? Так, укладення трудового договору у письмовому вигляді при прийнятті на роботу працівника з нефіксованим робочим часом є обов’язковим відповідно до вимог пункту 62 частини першої статті 24 КЗпП України. Відповідно до частини першої статті 2 Закону України «Про організацію трудових відносин в умовах воєнного стану» у період дії воєнного стану сторони за згодою визначають форму трудового договору.
 
Таким чином, у період дії воєнного стану письмова форма такого договору не є обов’язковою. Водночас при укладенні ТДНЧ у змісті такого договору обов'язково мають бути присутні умови, які є обов’язковими відповідно до закону:
 
• спосіб та мінімальний строк повідомлення працівника про початок виконання роботи, який повинен бути достатнім для своєчасного початку виконання працівником своїх обов’язків;
 
• спосіб та максимальний строк повідомлення від працівника про готовність приступити до роботи або про відмову від її виконання у випадках, передбачених частиною восьмою цієї статті;
 
• інтервали, під час яких від працівника можуть вимагати працювати (базові години та дні);
 
• розмір оплати праці за залучення до роботи поза межами базових днів або годин;
 
• додаткові підстави для припинення ТДНЧ (за необхідності).
 
Держпраці з метою запобіганню виникненню трудових спорів рекомендує фіксувати вищезгадані умови у письмовій формі.
 
 
5). Бухгалтерський сервіс Дебет-Кредит інформує:
 
- як нараховувати ЄСВ на зарплату нижче мінімальної: нагадування від ДПС.
 
 
- Мінцифра разом із Мінсоцполітики запускає єдину систему, що дозволить запобігти повторним виплатам прямої фінансової підтримки.
 
Платформою зможуть користуватися гуманітарні міжнародні організації, що підписали Меморандум із Мінцифрою та Державним підприємством «Дія». Організації будуть завантажувати на цю платформу дані про людей, що подали заяву на отримання грошових виплат, та перевірятимуть за необхідності.
 
 
- в Україні планують створити Єдиний реєстр рахунків фізичних і юридичних осіб: відповідний законопроєкт оприлюднив Мінфін
 
 
За результатами засідання Кабінету Міністрів 19.08.2022, зокрема:
 
1). ВПО, які подавали заяви через Дію до 30 квітня 2022 р. але не отримали допомогу, зможуть повторно подати заявку на виплату. Алгоритм дій: прийти до органу соцзахисту населення до 1 жовтня 2022 р. та написати заяву, надати додаткову інформацію, збережену на носіях, що підтверджує факт подання заяви через застосунок Дія. Допомога призначається протягом 10 робочих днів з надходження заяви. https://bit.ly/3wifiGe.
 
2). Уряд прийняв постанову, яка дозволить підприємцям виїжджати за кордон на нетривалий термін у робочі відрядження – з 1 вересня запускається експериментальний проект «єВідрядження» з метою покращити мобільність бізнесу шляхом надання дозволу на короткострокове відрядження підприємців та їх працівників (не більше 10 осіб) за кордон до 7 днів із внесенням застави (гарантованого платежу) 200 тис. грн. Ці гроші йому повернуть після того, як особа, що була у відрядженні, повернеться до України. В разі порушення умов відрядження застава буде перерахована на потреби Міноборони, підприємство не зможе оформити нові дозволи на виїзд співробітників за кордон, а вже діючі будуть скасовані.
 
Послугою «єВідрядження» через портал «Дія» зможуть скористатися ФОПи або юридичні особи приватної форми власності, які відповідають таким критеріям: своєчасно подали податкову звітність; не мають заборгованості зі сплати ЄСВ; виплачують середню заробітну плату по юридичній особі чи ФОПу не менше 20 тис. грн.
 
 
3). Уряд розширив перелік адміністративних послуг соціального характеру, що надаються через ЦНАПи. Зокрема, до Переліку внесено: надання допомоги на проживання внутрішньо переміщеним особам; надання одноразової компенсації особам з інвалідністю та дітям з інвалідністю, постраждалим внаслідок дії вибухонебезпечних предметів; надання щорічної допомоги на оздоровлення особам з інвалідністю та дітям з інвалідністю, постраждалим внаслідок дії вибухонебезпечних предметів. https://bit.ly/3QYoTd8.
 
 
4). МОЗ: Уряд виділив понад 28 млн грн для збільшення потужності Республіканського центру лікування та реабілітації наслідків нейротравми (для збільшення кількості ліжок та закупівлі нового обладнання) – розпорядження КМУ «Про перерозподіл деяких видатків державного бюджету, передбачених Міністерству охорони здоров’я на 2022 рік».
 
 
5). Уряд ухвалив розпорядження про схвалення Стратегії реформування системи державного матеріального резерву на період до 2025 року. Реформою пропонується ліквідувати Державне агентство резерву разом з вирішенням питання заборгованостей підприємства, передачею збиткових підприємств до Фонду державного майна, а нафтобаз – до НАК «Нафтогаз України». На місці ліквідованого агентства буде створено новий центральний орган виконавчої влади, який діятиме за новими принципами: https://bit.ly/3QU0UMd.
 
За матеріалами сайту
ФПУ