Запорізька обласна організація Профспілки працівників освіти і науки України (ЗОО ППОНУ)
  • Мінфін: Освітня субвенція перераховується вчасно та в повному обсязі
Мінфін: Освітня субвенція перераховується вчасно та в повному обсязі
  • 22 серпня 2022
 
Як повідомляє Міністерство фінансів України на своєму сайті, станом на 16 серпня 2022 року, освітня субвенція перераховується з державного до місцевих бюджетів двічі на місяць вчасно та в повному обсязі.
 
Так, у держбюджеті на 2022 рік враховано 97,2 млрд грн на виплату заробітної плати вчителям шляхом надання громадам освітньої субвенції.
 
За даними Державної казначейської служби України (станом на 12.08.2022) видатки освітньої субвенції на виплату заробітної плати педагогічним працівникам закладів загальної середньої освіти профінансовано в обсязі 65,6 млрд грн, або на 97 % від розпису на січень ‒ серпень 2022 року.
 
За сім місяців поточного року касові видатки освітньої субвенції становили 57,8 млрд гривень.
 
«Невдовзі початок нового 2022/2023 навчального року, який розпочинається в умовах широкомасштабної збройної агресії російської федерації проти України. У період дії воєнного стану Уряд турбується про те, щоб освітній процес був належно підкріплений фінансовим ресурсом на виплату заробітної плати педагогічним працівникам, а отже, виконує завдання щодо забезпечення місцевих бюджетів необхідним ресурсом для виплати заробітної плати вчителям у повному обсязі», ‒ прокоментував заступник Міністра фінансів Роман Єрмоличев.
 
Водночас, як зауважує посадовець, станом на 1.07.2022 на рахунках місцевих бюджетів акумульовано 14,3 млрд грн (+ 8,7 млрд грн до 1.01.2022) невикористаних залишків коштів освітньої субвенції, які можуть бути додатковим джерелом для виплати заробітної плати педагогічним працівникам закладів загальної середньої освіти.
 
Тобто органи місцевого самоврядування за умови оперативного прийняття раціональних рішень мають достатній ресурс для належної організації освітнього процесу у 2022 році.
 
Однак, за оперативною інформацією Міністерства освіти і науки України, станом на 8.08.2022 заробітну плату педагогічним працівникам закладів загальної середньої освіти не виплачено у 28 територіальних громадах Донецької, Запорізької, Луганської, Харківської областей. Водночас у Миколаївській області станом на 01.08.2022 заробітну плану виплачено. Невиплати насамперед спричинені окупаційним режимом у цих регіонах.
 
Наприклад, керівники громад і начальники органів управління освітою не виїхали на підконтрольну українській владі територію, що унеможливлює згідно із законодавством процес нарахування та виплати заробітної плати педагогічним працівникам. Або ж дуже велика кількість осіб з колишнього керівного складу перейшли на бік окупантів, що викликало необхідність пошуку кадрового забезпечення, або ж формуються списки вчителів, які не погодились на співпрацю з окупантом, для проведення їм відповідних виплат.
 
Отже, зарплату педагогічні працівники отримають, проте термін виплати може бути відстрочено.
 
 
 
За матеріалами сайту
ЦК Профспілки