Запорізька обласна організація Профспілки працівників освіти і науки України (ЗОО ППОНУ)
  • Американські вчителі підтримують українських колег щодо збереження трудових прав
Американські вчителі підтримують українських колег щодо збереження трудових прав
  • 8 серпня 2022
 
 
Президентка Американської федерації вчителів Ренді Вайнгартен звернулася до Держсекретаря Державного департаменту США Ентоні Блінкена щодо законодавства, прийнятого Парламентом України, яке завдасть серйозних збитків українським робітникам та їхнім профспілкам. Йдеться, зокрема про законопроект № 5371 та інші документи. 
 
Загалом, нові закони, у разі їх підписання президентом, обмежать значну частину прав на укладання колективних договорів, дозволять роботодавцям зменшити захист працівників і дозволять державі конфіскувати нерухомість, що належить профспілкам, – саме ту нерухомість, яка нині використовується для розміщення вимушених переселенців, які втікають від війни.
 
Такі політичні маневри суперечать нормам та принципам МОП та Європейського Союзу. Політики, які вже понад десять років намагаються послабити права профспілок в Україні, тепер прикриваються кризою воєнного часу, щоб проштовхнути ці положення, які раніше неодноразово провалювалися у інших законопроектах.
 
Українські профспілки одразу приєдналися до зусиль держави не лише у протистоянні російському вторгненню, а й для подолання викликаної ним гуманітарної кризи. 
 
«Ми особливо підкреслюємо діяльність українських профспілок вчителів, медичних працівників, рятувальників та державних службовців, які продовжують свою героїчну роботу навіть під обстрілами; і ми висловлюємо вдячність працівникам, які продовжують координувати роботу та докладати зусилля з надання допомоги громадам, які її потребують», – йдеться у листі Американської федерації вчителів. 
 
Міжнародний робітничий рух вітає нещодавнє рішення про надання Україні статусу кандидата в члени ЄС, що стало кроком до здійснення давнього прагнення українських працівників, багато з яких хоробро боролися під час Революції Гідності 2014 року.
 
Американські колеги чітко заявляють, що не можуть змиритися з неповагою до прав працівників та міжнародних трудових стандартів і разом зі світовою трудовою спільнотою наполягаємо на тому, що ефективність захисту та відновлення України та її успіх у майбутньому залежать від захисту її працівників, і ми закликаємо Президента Зеленського відмовитися від цих прозорих спроб скасувати загальновизнані трудові права.
 
За матеріалами сайту
ЦК Профспілки