Запорізька обласна організація Профспілки працівників освіти і науки України (ЗОО ППОНУ)
ЗМІ ПРО ФПУ. Профспілки — проти!
  • 5 серпня 2022
b53880d3 96b35f1c5 040822
 
Як інформує Інтернет-видання 20 минут.UA https://vn.20minut.ua, Верховна Рада ухвалила закон № 2352-ІХ, який отримав неофіційну назву закон «Про оптимізацію трудових відносин». Він вносить зміни й до трудового законодавства, і до першого трудового закону, який був ухвалений на початку повномасштабної війни №2136, і до інших нормативних актів у сфері праці.
 
Після набуття чинності нового трудового закону Федерація профспілок України опублікувала заяву до парламенту, що такі зміни у законах про працю — «це підступний удар в спину трудящим».
 
«Наслідки такого парламентського рішення не складно спрогнозувати: масове порушення прав працівників, їх безконтрольні звільнення, зростальне безробіття та вимушений від’їзд найбільш кваліфікованих і економічно активних працівників з України. Під загрозою опиняться кадрове забезпечення реформ, розвиток економіки і подальші євроінтеграційні кроки української держави. Буде підірвано спроможність набуття членства України в ЄС», — спрогнозували у ФПУ. 
 
У цій організації закликають президента України Володимира Зеленського накласти вето на прийнятий закон № 2352-ІХ, аби захистити конституційні права на працю громадян.
 
 
За матеріалами сайту
ФПУ