Запорізька обласна організація Профспілки працівників освіти і науки України (ЗОО ППОНУ)
  • Інформація щодо рішень органів влади з питань бюджету,оплати праці та соціального захисту населення
Інформація щодо рішень органів влади з питань бюджету,оплати праці та соціального захисту населення
  • 4 серпня 2022
kramatorsk oplata pracy
 
1). Мінфін інформує:
 
- 02.08.2022 Міністр фінансів Сергій Марченко в інтерв’ю УНІАН розповів про основні доходи та видатки воєнного бюджету країни, стан переговорів з МВФ, а також поділився подробицями податкової та боргової політики, яку зараз проводить Україна.
 
 
- за оперативними даними Державної казначейської служби України, у липні 2022 року до загального фонду державного бюджету надійшло 169,6 млрд гривень. Серед платежів, справляння яких контролюють податкові та митні органи, основні надходження були отримані за рахунок, в т.ч.: податку на доходи фізичних осіб та військового збору – 13,3 млрд грн; податку на прибуток підприємств – 4,8 млрд грн; рентної плати за користування надрами – 3,6 млрд грн; ввізне та вивізне мито – 1,9 млрд грн. Надходження єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування до Пенсійного фонду та фондів соціального страхування у липні 2022 року становили 34,3 млрд гривень.
 
За оперативною інформацією ДКСУ за січень-липень 2022 року касові видатки державного бюджету становили 1218,0 млрд грн, у т.ч., загального фонду – 1147,7 млрд грн, або 80,7% від розпису звітного періоду. При цьому, у липні 2022 року касові видатки державного бюджету були здійснені у обсязі 182,5 млрд грн, у т.ч. загального фонду – у сумі 174,5 млрд грн, або 94,9% від розпису липня.
 
За січень-липень 2022 року державний бюджет виконано з дефіцитом у сумі 412,0 млрд грн., у т.ч., загальний фонд – у сумі 411,3 млрд грн, проти запланованого розписом загального фонду на січень-липень 2022 року дефіциту у сумі 743,4 млрд гривень. У липні фактичний дефіцит державного бюджету становив 3,7 млрд грн, у т.ч., загального фонду – 4,8 млрд гривень.
 
 
 
- 1 серпня, Україна отримала перші 500 млн євро макрофінансової допомоги ЄС, загальний розмір якої становить 1 млрд євро. Кошти будуть спрямовані на фінансування першочергових потреб Держбюджету та сприятимуть збереженню фінансової стабільності в Україні.
 
Другий транш у розмірі 500 млн євро надійшов 2 серпня. Про це повідомив Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль під час засідання КМУ.
 

https://www.kmu.gov.ua/news/ukraina-otrymala-pershyi-transh-u-500-mln-ievro-makrofinansovoi-dopomohy-ies-zahalnym-obsiahom-1-mlrd-ievro

 
- за минулий тиждень у межах Державної програми «Доступні кредити 5-7-9%» видано 166 пільгових кредитів на загальну суму 1,55 млрд грн. Усього з моменту старту Програми суб’єкти підприємництва станом на 01.08.2022 р. отримали від уповноважених банків 45 933 кредити на загальну суму 133,07 млрд гривень. За період дії воєнного стану в Україні у рамках Програми укладено 11 111 кредитних договорів на загальну суму 43,45 млрд гривень. Програму реалізує Фонд розвитку підприємництва.
 

https://www.kmu.gov.ua/news/minfin-za-chas-dii-voiennoho-stanu-v-mezhakh-derzhavnoi-prohramy-dostupni-kredyty-5-7-9-vydano-11-111-pilhovykh-kredytiv-na-4345-mlrd-hrn

https://www.kmu.gov.ua/news/za-mynulyi-tyzhden-banky-vydaly-pidpryiemtsiam-dostupnykh-kredytiv-na-16-mlrd-hrn

2). Державна податкова служба України: У січні – липні поточного року надходження (сальдо) до зведеного бюджету по платежах, що контролюються ДПС, становлять 625,4 млрд грн. Це на 102,5 млрд грн (на 19,6%) більше, ніж у січні-липні 2021 року. До державного бюджету надійшло 418,1 млрд грн, що на 79,1 млрд грн (на 23,3%) більше відповідного періоду минулого року. До місцевих бюджетів сплачено 207,3 млрд грн, що на 23,4 млрд грн (на 12,7%) більше січня – липня 2021 року. https://bit.ly/3vwvQdc
 
3). Мінсоцполітики інформує:
 
- Мінсоцполітики та ЮНІСЕФ посилюють співпрацю щодо захисту прав дітей. Міністр соціальної політики України Оксана Жолнович провела робочу зустріч із Представництвом Дитячого Фонду ООН (ЮНІСЕФ) в Україні щодо подальшої співпраці та посилення захисту прав дітей в Україні та за її межами, різносторонньої підтримки родинам із дітьми – сторони підписали додаткову угоду до діючого Меморандуму задля подальшої співпраці та обміну даними по заявках поданих через соціальну платформу єДопомога.
 
 
- Мінсоцполітики нагадує громадянам України, які планують або були вимушені покинути постійне місце проживання у зв’язку з широкомаштабною військовою агресією росії проти України про «Дайджест від Міністерства соціальної політики України», на якому розміщено інформацію щодо умов тимчасового перебування громадян України у країнах-партнерах: https://dopomoga-poruch.com/ (офіційна інформація щодо допомог, які надаються країнами, та особливостей перебування в 154 державах).
 
 
- Оксана Жолнович, Міністр соціальної політики України, розповіла про соціальні виплати в ефірі Національного Телемарафону.
 
4). Держпраці: Як здійснюється оплата праці у разі збільшення норми тривалості робочого часу? У разі встановлення нормальної тривалості робочого часу понад 40 годин на тиждень, оплата праці здійснюється у розмірі, збільшеному пропорційно до збільшення норми праці.

https://www.facebook.com/dsp.gov.ua/posts/pfbid02FkYPxw8vusdRHNTZied4bAiEvoMzAVTPRq2XzL7u3d32iRfkpESKpm91t6qq9fFpl

5). Бухгалтерський сервіс Дебет-Кредит: Чи виплачувати середній заробіток працівнику з тероборони після 19 липня?

1 серпня Мінекономіки на своєму сайті виклало оновлений коментар до Закону №2352.
 
Зокрема, до пояснень норм ст. 119 КЗпП додано інформацію про правила виплати середнього заробітку тероборонцям. За оновленим коментарем Мінекономіки до Закону №2352 законодавчих підстав для припинення виплати збереженого середнього заробітку працівників-добровольців тероборони не вбачається
 
 
6). Департамент комунікацій Секретаріату КМУ: Нафтогаз розпочинає операцію з управління боргом відповідно до розпорядження КМУ.
 
 
7). Мінцифри: 110 країн світу долучилися до збору коштів через UNITED24 на підтримку України. Фандрейзинговій платформі вже майже 3 місяці. За цей час завдяки UNITED24 вдалося зібрати понад 161 млн доларів з 110 країн світу.
 
 
За результатами засідання Кабінету Міністрів 02.08.2022, зокрема:
 
- уряд затвердив умови програми «Доступна іпотека» – постановою КМУ від 02 серпня 2022 р. № 856 затверджено  умови забезпечення масового іпотечного кредитування для держкомпанії «Укрфінжитло» в рамках програми «Доступна іпотека», ініційованої Президентом Володимиром Зеленським.
 
З 1 жовтня 2022 року отримати пільговий кредит під 3% на 20 років з початковим внеском в розмірі 20% для купівлі житла зможуть: військовослужбовці, працівники сектору безпеки та оборони; медики; вчителі та педагогічні працівники; науковці. Премєр-міністр України Денис Шмигаль зазначив, що з наступного року програма запрацює для всіх українців, які потребують покращення житлових умов. Ставка буде так само пільговою і складатиме 7% річних. Деталі за посиланнями:
 
 
 
 
Новини Парламенту

- відтепер, внутрішньо переміщені особи, незалежно від регіону, отримають однакові права.

Президентом України підписано Закон України 2417-IX «Про внесення змін до Закону України «Про забезпечення прав і свобод внутрішньо переміщених осіб» щодо приведення окремих його положень у відповідність до Закону України «Про забезпечення прав і свобод громадян та правовий режим на тимчасово окупованій території України», який був прийнятий парламентом 18.07.2022 року.
 
Раніше законодавство розмежовувало ВПО за територіальним принципом та, фактично, давало змогу реалізувати всі передбачені Законом України «Про забезпечення прав і свобод внутрішньо переміщених осіб» права лише для двох категорій ВПО:
 
- які перемістились з тимчасово окупованих територій Автономної Республіки Крим та м. Севастополя;
 
- які перемістились з тимчасово окупованих територій у Донецькій та Луганській областях.
 
 
Разом з тим, від початку широкомасштабного військового вторгнення держави-агресора на територію України в нас з’явилась велика кількість внутрішньо переміщених осіб з інших регіонів. У зв’язку із зазначеним не всі ВПО могли реалізовувати належні їм права.
 
Відтепер всі внутрішньо переміщені особи, незалежно від регіону, з якого вони перемістились, зможуть реалізовувати в повному обсязі права, передбачені  Законом України «Про забезпечення прав і свобод внутрішньо переміщених осіб».
 
 
За матеріалами сайту
ФПУ