Запорізька обласна організація Профспілки працівників освіти і науки України (ЗОО ППОНУ)
  • Е-лікарняні з незначними помилками приймаються до оплати: роз’яснення Фонду соцстраху
Е-лікарняні з незначними помилками приймаються до оплати: роз’яснення Фонду соцстраху
  • 21 липня 2022
 
Фонд соціального страхування України інформує, що під час оформлення е-лікарняного іноді трапляються несуттєві помилки при внесенні паспортних даних, прізвища застрахованої особи тощо, які можуть виникати внаслідок помилок при укладенні декларації із сімейним лікарем.
 
Відповідно дані про особу з декларації вносяться до реєстру пацієнтів та використовуються при створення медичних висновків, на підставі яких формуються е-лікарняні.
 
Інформація з реєстру використовується для відображення на «лицьовому боці» електронного лікарняного, тобто на тій його частині, яка відображається працівнику та роботодавцю в їх кабінетах та на веб-порталі Пенсійного фонду.
 
Для уникнення в майбутньому таких помилок щодо невідповідності прізвищ, імен та по-батькові в реєстрі Фондом соціального страхування проводиться робота над тим, щоб у лікарняному відображалися дані про застраховану особу, які є в Державному реєстрі застрахованих осіб, а не в реєстрі пацієнтів.
 
Фонд соціального страхування України запевняє, що на період узгодження усіх процедурних питань, приймає е-лікарняні до оплати попри наявні неточності, аби незначні помилки не призводили до уповільнення виплат допомог.
 
Фонд звертає увагу на те, щоб при оформленні заяви-розрахунку за такими лікарняними роботодавець вказував правильні ідентифікаційні дані свого працівника, зазначені в ДРЗО. Якщо помилка в ПІБ, наявна в е-лікарняному, буде продубльована також і в заяві-розрахунку, це призведе до невідповідностей в автоматизованому процесі верифікації.
 
Порада Фонду застрахованим особам – завчасно перевірити правильність написання свого ПІБ у декларації із сімейним лікарем та за потреби внести зміни. Якщо помилок в декларації буде багато е-лікарняний може не створиться.
 
Інформація про стан фінансування лікарняних і декретних допомог щоденно оновлюється у телеграм-каналі Фонду. Для цього потрібно знати точну дату подання роботодавцем заяви-розрахунку за е-лікарняним – саме від неї залежить дата виплати допомоги.
 
За матеріалами сайту
ЦК Профспілки