Запорізька обласна організація Профспілки працівників освіти і науки України (ЗОО ППОНУ)
  • Профспілки працюють задля добробуту людей та нашої перемоги!
Профспілки працюють задля добробуту людей та нашої перемоги!
  • 4 липня 2022
 
30 червня 2022 року в Києві у змішаному форматі онлайн та офлайн відбулося засідання Ради Федерації профспілок України, на якому було розглянуто і прийнято низку важливих рішень, що визначають особливості роботи профспілок в умовах воєнного стану.
 
Починаючи роботу Голова ФПУ Григорій Осовий від усіх спілчан висловив вдячність та шану мужнім воїнам Збройних сил України, територіальної оборони ЗСУ – захисникам держави, які міцно тримають оборону і чинять спротив російськім окупантам. Члени Ради  вшанувати світлу пам’ять загиблих у цій варварській війні хвилиною мовчання.
 
У своєму виступі Голова ФПУ зокрема зазначив, що з перших днів повномасштабного вторгнення рф на нашу територію зусилля і ресурси профспілок насамперед були спрямовані на захист територіальної цілісності держави, підтримку ЗСУ та територіальної оборони. Всі організації відгукнулися на цю нагальну потребу– це понад 40 тисяч первинних профорганізацій, десятки потужних профоб’єднань. Це є фактом неймовірної солідарності і патріотизму наших членів профспілок.
 
«Не зважаючи на те, що з початком повномасштабної війни проти України до 50% вітчизняних підприємств припинили свою діяльність, втрачено 4,8 млн. робочих місць, а понад 10 млн. осіб стали вимушеними переселенцями як у межах країни, так і біженцями в інших країнах – але це не зламало наш народ, який за цих умов проявив здатність консолідуватися і об’єднати зусилля для порятунку країни та своїх сімей», – сказав Григорій Осовий. 
 
Важливим пріоритетом для ФПУ стала гуманітарна робота. З перших днів війни у ФПУ створено Штаб з гуманітарної допомоги, залучені донорські кошти від міжнародних профспілкових і благодійних організацій для перебування внутрішньо переміщених осіб, відкрито санаторії та туристичні об’єкти, гуртожитки, навчальні центри. За цей час понад 400 тисяч людей отримали притулок у профспілкових об’єктах, а 6 тисяч людей, які втратили житло і дохід і є особливо нужденними, на умовах безоплатності проживають і харчуються в цих об’єктах і дотепер.
 
На протидію викликам і загрозам суспільство організувалося при підтримці держави та міжнародної спільноти. Профспілки спільно з організаціями роботодавців та державними органами проявили відповідальність за долю країни і організували трудовий фронт. 
 
На сьогодні одним з найважливіших завдань для соціальних партнерів є збереження трудового потенціалу і забезпечення прав та соціальних гарантій трудівників в Україні.
 
Щодо надання Україні статусу країни-кандидата у члени ЄС, було підкреслено, що це є також безперечним досягненням всього українського суспільства, в якому свій помітний внесок зроблено і профспілками. 
 
ФПУ, всеукраїнські організації  проводять велику роботу на міжнародній арені щодо політичної підтримки України та засудження російської агресії, визнання війни як несправедливої, а рф – державою-терористом. 
 
Голова ФПУ нагадав, що наразі влада працює над планом відновлення України в повоєнний період, а також висловив своє переконання, що побідні плани мають втілюватись у життя за участі працівників і роботодавців.
 
Його підтримали у своїх промовах Анатолій Кінах, голова УСПП, голова Національної тристоронньої соціально-економічної ради, а також Руслан Іллічов, генеральний директор Федерації роботодавців України, які брали участь у засіданні Ради ФПУ.
 
Після обговорення зазначених виступів та ситуації із забезпеченням в Україні трудових і соціально-економічних прав працівників в умовах воєнного стану,  було визнано, що цей напрям роботи для профспілок є вкрай важливим і його необхідно реалізовувати щоденною роботою. 
 
Президії ФПУ доручено опрацювати Стратегію відновлення України в повоєнний період, ініційовану Урядом і Президентом України. Для цього посталено завдання щодо необхідності налагодження взаємодії профспілок з представниками робочих груп, зокрема з напрямів соціально-економічного розвитку та посилення ролі громадянського суспільства в модернізації країни, просування профспілкових пропозицій із забезпечення прав і гарантій працюючої людини, з питань збереження та створення нових високопродуктивних робочих місць, зростання державних соціальних стандартів та гарантій, удосконалення податкової політики задля відновлення та розвитку економіки, зростання добробуту громадян України і повернення їх на батьківщину. 
 
Рада рекомендувала керівництву ФПУ і всеукраїнських профспілок та територіальних профоб’єднань продовжити надання допомоги Збройним силам України та силам територіальної оборони ЗСУ, як фінансової, так і технічної, надавати матеріальну підтримку членам профспілок та членам їхніх сімей, які постраждали під час війни, шляхом здійснення профспілкових виплат, у тому числі за рахунок коштів на культурно-масову, фізкультурну та оздоровчу роботу.
 
За матеріалами сайту
ЦК Профспілки