Запорізька обласна організація Профспілки працівників освіти і науки України (ЗОО ППОНУ)
  • МВС України: в Україну повернулися понад 2,5 млн осіб
МВС України: в Україну повернулися понад 2,5 млн осіб
  • 21 червня 2022
 
20 червня, за резолюцією Генеральної Асамблеї ООН 2001 року, відзначається Всесвітній день біженців. 
 
Кожного року у цей день привертається увага суспільства до проблем людей, вимушених залишати свої домівки через війни, збройні конфлікти та переслідування. 
 
У 2022 році, внаслідок повномасштабного вторгнення росії до України, до величезної кількості цих людей по всьому світі додалися мільйони вимушених біженців-українців. Люди втікали та продовжують втікати від небезпеки, від вибухів та обстрілів, від озброєних та жорстоких злочинців, для яких людське життя нічого не вартує. 
 
Станом на 16 червня 2022 року 3,207 млн біженців з України зареєстровані на тимчасовий захист або в подібних національних програмах захисту у Європі. 
 
За даними УВКБ ООН від 16 червня, з України з початку війни виїхало 7,704 млн осіб, тоді як назад повернулися  – 2,559 млн.
 
Водночас, за оцінками організації, кількість внутрішньо переміщених осіб в Україні через розв'язану росією війну становить більше 7,1 млн, а приблизно 15,7 млн осіб – потребують гуманітарної допомоги та захисту. Для порівняння, станом на середину 2021 року в світі було всього 53,47 тис. українських біженців, які просили відповідного статусу, з них у Європі – 36,49 тис.
 
За матеріалами сайту
ЦК Профспілки