Запорізька обласна організація Профспілки працівників освіти і науки України (ЗОО ППОНУ)
  • Перерахунок пенсій у 2022 році: повідомляє Пенсійний фонд
Перерахунок пенсій у 2022 році: повідомляє Пенсійний фонд
  • 31 травня 2022
 
Пенсійний фонд України на своїй сторінці у Facebook повідомляє, що пенсіонери, які після призначення пенсії офіційно працювали, тобто за них сплачено або вони сплатили єдиний соціальний внесок, кожні два роки набувають право на перерахунок пенсії.
 
Така гарантія для пенсіонерів передбачена статтею 42 (частина 4).
 
Органи Пенсійного фонду щороку з 1 квітня без додаткового звернення особи проводять перерахунок пенсії тим особам, які на 1 березня року, в якому здійснюється перерахунок, набули право на проведення перерахунку.
 
Порядок такого перерахунку пенсії затверджено постановою правління Пенсійного фонду України від 18.05.2018 № 10-1.
 
Право на автоматичний перерахунок визначає страховий стаж, набутий в тому числі по лютий поточного року.
 
З урахуванням того, що страхувальники подавали звіти за І квартал 2022 року до Державного реєстру загальнообов’язкового державного соціального страхування по 10 травня, перерахунок працюючим пенсіонерам проводиться у травні.
 
Виплата перерахованих пенсій буде проводитись починаючи з червня та з доплатою за квітень та травень.
 
Перерахунок проводиться з урахуванням лише страхового стажу, набутого після призначення (попереднього перерахунку) пенсії, або – у разі доцільності – з урахуванням стажу та заробітної плати, набутих після призначення (попереднього перерахунку) пенсії.
 
Довідково
 
Пенсійний фонд повідомляє, що згідно статистичного звіту на 1.04.2022 в Україні 10,8 млн пенсіонерів, з яких 2,7 млн обліковуються як працюючі. 
 
Середній розмір пенсії працюючих пенсіонерів – 4532,91 грн, що на 162,46 грн більше середнього розміру пенсій всіх пенсіонерів (4370,45 грн).
 
За матеріалами сайту
ЦК Профспілки