Запорізька обласна організація Профспілки працівників освіти і науки України (ЗОО ППОНУ)
  • Студенти та ректори українських ЗВО обговорили з Президентом України бачення майбутнього вітчизняної освіти
Студенти та ректори українських ЗВО обговорили з Президентом України бачення майбутнього вітчизняної освіти
  • 20 травня 2022
 
Сьогодні, 19 травня, Міністр освіти і науки Сергій Шкарлет долучився до онлайн-зустрічі Президента України Володимира Зеленського зі студентами та ректорами українських закладів вищої освіти. Студенти із Дніпра, Івано-Франківська, Кривого Рогу, Маріуполя, Львова, Донецька, Одеси, Харкова, Чернігова та Києва поставили Главі держави свої запитання. Діалог щодо стану освіти і науки та бачення шляхів їхньої відбудови тривав майже три години. 
 
Президент повідомив, що відбудована Україна буде новітньою і технологічною. Це стосується й напряму освіти. 
 
«Ми з вами разом будуватимемо міцну країну. Це не тільки про будівлі – це про те, які ми є, яких дітей ви виховуватимете і яку освіту вони здобуватимуть у таких прекрасних університетах. І як вони будуть ставитися до нашої держави», – наголосив Глава держави. 
 
Володимир Зеленський сказав, що освітня інфраструктура буде повністю відновлена і в нашій країні з'являться надсучасні університети. Глава держави запевнив, що після деокупації українських територій студенти й викладачі зможуть повернутися до своїх рідних освітніх закладів. 
 
«Погоджуюся зі словами Президента, що нам потрібно не просто відбудувати, а створити нову Україну. Саме тому функціонує Національна рада з відновлення України, в якій із 23 робочих груп є робоча група з відновлення освіти і науки», - зазначив Сергій Шкарлет. 
 
Міністр повідомив, що у зв‘язку з тим, що майже 1,8 тис. закладів пошкоджені, а з них майже 200 повністю зруйновані, наразі проводиться аудит збитків та формується програма відновлення кожного дитячого садочка, школи, профтеху, коледжу та університету. 
 
«Разом із потужною молоддю, яка є драйвером усіх процесів, ми точно впораємося. Студенти – це наше майбутнє. Майбутнє сильної, незалежної, європейської держави Україна», - наголосив Сергій Шкарлет. 
 
Нагадаємо, у МОН обговорюють питання щодо додаткової можливості вступу випускників із тимчасово окупованих територій до українських ЗВО.
 
За матеріалами сайту
МОН України