Запорізька обласна організація Профспілки працівників освіти і науки України (ЗОО ППОНУ)
  • Відповідь МОН на звернення освітян про тривалість відпусток
Відповідь МОН на звернення освітян про тривалість відпусток
  • 17 травня 2022
 
У Міністерстві освіти і науки України розглянули звернення освітян від 8.05.2022 щодо надання відпусток вчителям закладів загальної середньої освіти під час дії воєнного стану.
Міністерство, зокрема, повідомляє, що відповідно до статті 12 Закону № 2136 у період дії воєнного стану щорічна основна оплачувана відпустка надається працівникам тривалістю 24 календарні дні. 
 
Законом не заборонено у період дії воєнного стану надавати  працівникам, які мають дітей, додаткову відпустку, що передбачена статтею 19 Закону України «Про відпустки».
 
Подовжена тривалість щорічної основної відпустки для педагогічних працівників закладів освіти не скасовується, а лише обмежується на період дії воєнного стану. 
 
Надання невикористаних у період дії воєнного стану днів щорічної відпустки переноситься на період після припинення або скасування воєнного стану.
 
Водночас МОН інформує, що у Верховній Раді України зареєстрований проект Закону України «Про внесення змін до деяких законів України щодо оптимізації трудових відносин» (реєстр. № 7251 від 5.04.2022), до якого Міністерство освіти і науки надавало свої зауваження стосовно внесення змін до статті 12 Закону № 2136 щодо зняття обмеження тривалості щорічної відпустки, що надається педагогічним і науково-педагогічним працівникам протягом періоду дії воєнного стану.
 
Прийняття цього законопроекту дозволить надавати у період дії воєнного стану педагогічним працівникам щорічну основну відпустку повної тривалості. 
 
 
За матеріалами сайту
ЦК Профспілки