Запорізька обласна організація Профспілки працівників освіти і науки України (ЗОО ППОНУ)
  • Навчання під дулом автоматів: інформація про школи на окупованих територіях
Навчання під дулом автоматів: інформація про школи на окупованих територіях
  • 4 травня 2022
 
Уповноважена Верховної Ради з прав людини Людмила Денісова у своєму Telegram-каналі повідомила про те, що на території тимчасово окупованої Луганщини рашисти намагаються створити ілюзію «нормального життя», змушуючи дітей ходити до навчальних закладів, де навчання відбувається за російською програмою.
 
Крім того, за словами омбудсменки, в Новоолександрівці окупанти впродовж дня не випускають дітей із приміщення школи, пояснюючи це заходами безпеки. За кожним вчителем закріплені російські військові, які, погрожуючи розправою, змушують проводити навчання.
 
Людмила Денісова наголосила, що залучення дітей до навчання поблизу зони активних бойових дій загрожує їхнім життям та є прямим порушенням статті 38 Конвенції ООН про права дитини. Вона знову попросила спеціальну Комісію ООН врахувати факти воєнних злочинів.
 
Тим часом перший заступник голови Херсонської облради Юрій Соболевський на своїй Facebook-сторінці повідомив, що в місті Генічеську російські окупанти вимагають від директорів шкіл подати списки вчителів, які готові з 1 вересня викладати за російською програмою.
 
За словами Соболевського, тих учителів, які погодяться співпрацювати, рашисти збираються влітку відправити до Криму на перепідготовку. Решті погрожують звільненням із роботи.
Посадовець висловив сподівання, що до 1 вересня “Херсонщина не лише буде вільна від орків, але й почне відбудовуватись”.
 
За матеріалами сайту
ЦК Профспілки