Запорізька обласна організація Профспілки працівників освіти і науки України (ЗОО ППОНУ)
  • Паперові лікарняні на час війни: роз’яснення Фонду соцстраху
Паперові лікарняні на час війни: роз’яснення Фонду соцстраху
  • 18 квітня 2022
 
Фонд соціального страхування повідомляє, що роздруковувати лікарняні дозволяється на час воєнного стану та упродовж трьох місяців після його завершення.
Зміни затверджено наказом МОЗ від 25.03.2022 № 522 «Про внесення змін до наказу МОЗ від 01.06.2021 № 1066» (зареєстровано в Мінюсті 01.04.2022 за № 375/37711).
 
Через бойові дії, ускладнену логістику та технічні обмеження створення електронних лікарняних або видача паперових листків непрацездатності сьогодні можуть бути ускладнені – повідомляють у Фонді.
 
Для забезпечення отримання застрахованими особами допомог від Фонду напрацювано зміни до нормативно-правових актів, які дозволяють видати листок непрацездатності попри зупинення доступу лікаря до електронних систем, а також у виняткових, визначених МОЗ випадках, попри відсутність бланків.
 
Якщо неможливо створити МВТН (медичний висновок про тимчасову непрацездатність)
 
У разі коли лікар не має доступу до електронної системи охорони здоров’я, йому надано право замість оформлення медичного висновку і автоматичного формування е-лікарняного видати пацієнту паперовий листок непрацездатності на захищеному бланку.
 
Якщо бланки лікарняних відсутні
 
У виняткових у разі відсутності у закладі охорони здоров’я паперових бланків листків непрацездатності та об’єктивної неможливості їх отримання, за рішенням керівника такого закладу може бути дозволено самостійно роздрукувати лікарняний на білому папері.
 
Форма бланка лікарняного затверджена наказом від 03.11.2004 № 532/274/136-ос/1406.
 
Такий роздрукований листок непрацездатності прирівнюється до лікарняного, виданого на бланку – він підтверджує факт тимчасової непрацездатності та є підставою для нарахування допомоги від Фонду соціального страхування України та за рахунок коштів роботодавця.
 
Як заповнити роздрукований лікарняний
 
До роздрукованого бланку листка непрацездатності застосовуються вимоги Інструкції про порядок заповнення листка непрацездатності, затвердженої наказом від 03.11.2004 № 532/274/136-ос/1406.
 
При заповненні роздрукованої форми лікарняного в полі «серія бланку» зазначається ЄДРПОУ закладу, а в полі «номер бланку» – порядковий номер запису в Журналі реєстрації листків непрацездатності, затвердженому наказом МОЗ від 14.02.2012 № 110.
 
Як подати заяву-розрахунок за роздрукованим лікарняним
 
При роботі з роздрукованим бланком листка непрацездатності роботодавець виконує всі свої функції, передбачені для роботи із паперовими листками непрацездатності, зокрема:
  • розглядає його на комісії із соціального страхування;
  • заповнює зворотню сторону (яка може бути також роздрукована страхувальником самостійно, у разі, якщо лікар видав лише лицьовий бік);
  • оплачує перші п’ять днів непрацездатності у разі необхідності, а також формує заяву-розрахунок.
При формуванні заяви-розрахунку варто проставляти ЄДРПОУ закладу охорони здоров’я та порядковий номер запису в Журналі реєстрації листків непрацездатності в колонку 8 «Номер» форми заяви-розрахунку, ігноруючи колонку 7 «Серія» у такому форматі: ХХХХХХХХ-YYYY, де ХХХХХХХХ – код ЄДРПОУ закладу охорони здоров'я, а YYYY – порядковий номер запису в Журналі реєстрації листків непрацездатності.
 
Коли оплатять лікарняні
 
Оформлення тимчасової непрацездатності роздрукованим лікарняним не вплине на строки та можливість отримання допомоги від Фонду - призначення і виплата коштів відбуваються на загальних засадах.
 
Слідкувати за станом фінансування можна онлайн у телеграм-каналі Фонду.
 
За матеріалами сайту
ЦК Профспілки