Запорізька обласна організація Профспілки працівників освіти і науки України (ЗОО ППОНУ)
  • Моршинкурорт відвідала американська благодійна організація
Моршинкурорт відвідала американська благодійна організація
  • 14 квітня 2022
 
Мета візиту – допомога внутрішньо переміщеним особам.
 
12 квітня у санаторії «Моршинкурорт» відвідали Голова ФПУ Григорій Осовий з заст. голови Василем Андреєвим, головою об'єднання профспілок Львівщини Романом Дацько, керівниками структурних підрозділів ФПУ Дмитром Довганенком і Ларисою Ровчак разом із представниками Місії представників американської благодійної організації Corus International, яка працює у понад 30 країнах світу і за сприяння Конфедерації американських профспілок, виявила готовність допомогти внутрішньо переміщеним особам в Україні.
 
Для моніторингу санаторіїв «Укрпрофоздоровниці», що знаходяться на заході України і з початку широкомасштабної війни приймають на проживання людей, що втекли з місць ведення бойових дій. Результатом таких поїздок має стати укладання договору на надання гуманітарної допомоги людям, які розміщуються в Моршинкурорті та інших санаторіях «Укрпрофоздоровниці». Сума, яку планується виділити на здешевлення харчування та безоплатне проживання внутрішньо переміщеним особам – близько одного мільйона доларів.
 
У Моршині делегація зустрілись з внутрішньо переміщеними особами, що проживають в корпусах Світанок та Лаванда, оглянули їдальню Лаванди, де надається безкоштовне харчування потребуючим та пункти гуманітарної допомоги. Особливо гостям з Америки раділи діти – кожен з них отримав в подарунок нову іграшку.
 
278580866 5166622240073058 2903037218993976461 n
 
Тамара Демурія, головний офіцер з гуманітарних програм, представник міжнародної гуманітарної організації Corus International (м. Вашингтон, США) розповіла, що для неї ця ситуація війни дуже близька і особливо болюча. Адже сама вона родом з Грузії: «Розмовляла з цими жінками, які втікали разом з дітьми, по суті без нічого… Це ситуація, яка показує не тільки Україні, а й всьому світу лице цієї війни. Працюючи через профспілки, через мережу організацій, ми будемо допомагати субсидіювати витрати на проживання, харчування, на медичне обслуговування в санаторіях, де проживають тимчасово переміщені особи. Ми стоїмо поруч з Україною, її народом і готові допомагати через наших партнерів – Федерацію профспілок України, людям, які опинились у важкій ситуації. Я бажаю українському народові перемогти у цій війні і стати сильнішими».
 
278420619 5166628326739116 7891081595875296316 n
 
Григорій Осовий, голова ФПУ: «Для нас це значна допомога. Загалом в санаторіях Укрпрофоздоровниці перебуває щоденно понад 5 тисяч людей, а з початку війни обіг людей склав понад 200 тисяч людино-днів. Це люди, які втікали з міст, де ведуться активні бойові дії, де зруйноване житло чи окупована територія. Це переважно Донецька, Луганська, Харківська, Чернігівська, Сумська області. Зараз чекаємо нову хвилю з півдня України – Маріуполя, Миколаєва, Одеси, Херсонської області.
 
У Моршині зараз є переважно жінки з дітьми. Жінки, які провели своїх чоловіків на фронт, чиї чоловіки залишились працювати на об’єктах критичної інфраструктури. Їм потрібно допомагати, і саме в цьому місія нашого гуманітарного штабу. Ми залучаємо кошти гуманітарної допомоги, яку нам надають профспілки з усієї Європи, Міжнародна конфедерація профспілок, також кошти ФПУ, наших членських організацій, первинних профспілкових організацій, кошти роботодавців, які переміщують персонал, щоб зберегти функціонування своїх підприємств сьогодні і в майбутньому. Завдяки цьому маємо можливість допомогти тисячам людей.
 
278431899 5166627000072582 3935374476662022207 n
 
За матеріалами сайту
ФПУ