Запорізька обласна організація Профспілки працівників освіти і науки України (ЗОО ППОНУ)
  • ОФІЦІЙНО. Скільки коштує бюджету України кожен день війни
ОФІЦІЙНО. Скільки коштує бюджету України кожен день війни
  • 5 квітня 2022
censornet news 528
 
Економічні втрати України через розв’язану РФ повномасштабну війну щодня зростають і становлять близько 2 млрд грн на день.
 
Про це розповів в одному з інтерв’ю прем’єр-міністр України Денис Шмигаль. За його словами, лише втрати поруйнованої ворогом інфраструктури оцінюються у $119 млрд за місяць.
 
Водночас остаточні розрахунки втрат уряд зможе зробити вже після завершення війни.
 
Він додав, що якщо врахувати ще й військові втрати, збільшення військових і соціальних видатків, програми підтримки громадян та бізнесу, втрати підприємств та економіки, то загальна сума становитиме $565 млрд.
 
Шмигаль пояснив, що в тих областях України, де зараз відбуваються активні бойові дії, знаходяться понад 30% підприємств, що створювали понад 50% ВВП.
 
За словами Шмигаля, українська влада планує компенсувати величезні втрати України під час війни з трьох джерел:
 
• заморожені кошти РФ, їхня конфіскація та репарація;
• конфіскація арештованого російського майна;
• кошти західних партнерів.
 
Як зазначив Шмигаль, уже сьогодні Київ веде переговори про створення фонду відновлення України. А для того, щоб українська економіка функціонувала під час війни, західні партнери вже надали понад $3 млрд.
 
Нещодавно Денис Шмигаль розповідав, що втрати України внаслідок розв’язаної РФ повномасштабної війни вже перевищують $1 трлн. Ця сума охоплює як уже завдані українській інфраструктурі та економіці руйнування, так і втрати від зменшення ВВП у перспективі.
 
 
За матеріалами сайту
ФПУ