Запорізька обласна організація Профспілки працівників освіти і науки України (ЗОО ППОНУ)
Прийнято Закон про звільнення від ЗНО у 2022 році
  • 28 березня 2022
 
 
Верховною Радою України прийнято Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України в сфері освіти» (проект № 7132 від 10.03.2022).
 
Законом внесено зміни до таких законодавчих актів України:
  • Закону України «Про повну загальну середню освіту»
«здобувачі освіти, які завершують здобуття повної загальної середньої освіти у 2021/2022 навчальному році, звільняються від проходження державної підсумкової атестації»;
  • Закону України «Про фахову передвищу освіту» 
«у 2022 році прийом на навчання до закладів фахової передвищої освіти здійснюється в особливому порядку, визначеному центральним органом виконавчої влади у сфері освіти і науки»;
  • Закону України «Про вищу освіту»
«у 2022 році прийом на навчання для здобуття ступеня молодшого бакалавра, бакалавра та магістра здійснюється в особливому порядку, визначеному центральним органом виконавчої влади у сфері освіти і науки, без використання результатів зовнішнього незалежного оцінювання, єдиного вступного іспиту та єдиного фахового вступного випробування».
 
«Держава, у першу чергу, висловила довіру педагогам, які в цьому навчальному році виставлять учням підсумкові оцінки без державної підсумкової атестації. Головним для нас є забезпечення максимальної безпеки учасників освітнього процесу. На жаль, це означає неможливість проведення зовнішнього незалежного оцінювання в традиційному форматі у 2022 році. Доступність вищої, фахової передвищої та професійної (професійно-технічної) освіти для всіх громадян України незалежно від місця їх перебування є нашим найвищим пріоритетом», – зазначив Сергій Шкарлет.
 
Міністр також наголосив, що завдяки цифровізації будуть створені максимально безпечні умови для учасників вступної кампанії, а під час офлайн процедур будуть максимально дотримані безпекові протоколи.
 
МОН закликає заклади освіти докласти всіх зусиль, аби вступна кампанія пройшла на засадах доброчесності, а прагнення вступників були реалізовані на засадах максимальної прозорості.
 
Наразі МОН спільно з Комітетом освіти, науки та інновацій ВРУ, освітянами, експертами та батьками в оперативному режимі працює над остаточним механізмом вступу у 2022 році. 
 
За матеріалами сайту
ЦК Профспілки