Запорізька обласна організація Профспілки працівників освіти і науки України (ЗОО ППОНУ)
  • Події в Казахстані: уроки для країн з авторитарним режимом і крайньою нерівністю громадян
Події в Казахстані: уроки для країн з авторитарним режимом і крайньою нерівністю громадян
  • 14 січня 2022
КАЗ
 
МКП жалкує з приводу вбивства понад 160 осіб у ході недавніх заворушень у Казахстані та закликає до проведення повного, відкритого та публічного розслідування обставин усіх смертей, а також збитків, завданих державній та приватній власності. Винні мають бути притягнуті до відповідальності. МКП засуджує тимчасове затримання 6 січня кількох профспілкових лідерів, яких було звільнено після негайного втручання МКП, та закликає звільнити всіх невинних затриманих. Близько 8 тисяч людей залишаються затриманими.
 
Трагічні події у Казахстані були викликані крайньою нерівністю та соціальним поділом, нездатністю влади забезпечити справедливий та рівноправний розвиток в одній з найбагатших країн регіону, а також відсутністю демократії та взаємодії з незалежними профспілками та громадянським суспільством у цілому.
 
У цих умовах не дивно, що мирні протести перетворилися на спіраль насильства, внаслідок чого людей було вбито та поранено, а інфраструктуру зруйновано.
 
У зв’язку з цим Генеральний секретар МКП Шаран Барроу зазначила: «Казахстан – це ще один приклад того, як влада дозволяє кільком олігархам розпоряджатися величезними національними багатствами за рахунок народу, що неминуче призводить не лише до бідності і нестабільності, а й масового невдоволення.
 
Потрібні фундаментальні зміни, щоб поставити економіку на службу людям, забезпечивши гідні робочі місця, пенсії, громадські послуги та загальний соціальний захист. Будь-яка влада, яка бачить свою роль лише у підтримці вільного ринку та захисті багатих, не може мати ні виправдання, ні підтримки.
 
Центральним елементом майбутнього Казахстану має стати повне дотримання стандартів МОП, зокрема свободи об’єднання і колективних переговорів, а також справжній соціальний діалог».
 
За матеріалами сайту
ФПУ