-
16 грудня 2021
Президія Федерації профспілок України 14 грудня 2021 року на своєму засіданні розглянула питання щодо проведення засідання Ради ФПУ, яке заплановане на 16 грудня ц.р., порядок денний засідання і проекти постанов Ради ФПУ.
Дискусія розгорнулась навколо проектів постанов «Про завдання ФПУ на 2022 рік щодо посилення захисту економічних, трудових і соціальних інтересів членів профспілок в умовах трансформаційних змін на ринку праці та реформування законодавства з питань соціально-трудових відносин», «Про ситуацію в майновому комплексі ФПУ та стан корпоративного управління і розвитку активів ФПУ», «Про стан виконання заходів з реалізації Стратегії діяльності ФПУ на 2021–2026 роки «Час дій та якісних змін» та ін.
У відповідь на прийняття Урядом на останньому засіданні КМУ 9 грудня ц.р. законопроектів «Про мораторій на відчуження майна загальносоюзних громадських об’єднань (організацій) колишнього Союзу РСР» та "Про правовий режим майна загальносоюзних громадських об'єднань (організацій) колишнього Союзу РСР", якими зокрема пропонується одержавлення майна профспілок: санаторіїв, об’єктів соціально-культурного, спортивного призначення, якими протягом десятиліть користуються члени профспілок та усі громадяни, члени Президії запропонували звернутись до вищих керівників державної влади, закордонних партнерів ФПУ із закликом не допустити беззаконність та припинити нову хвилю наступу влади на права профспілок в Україні.
Було зазначено, що Спільний представницький орган об’єднань профспілок під час попереднього опрацювання згаданих законопроєктів, надавав Уряду правову оцінку про те, що вони суперечать чинному законодавству та нормативно-правовим актам міжнародного права, ратифікованим Україною. Однак така наша аргументована позиція була проігнорована без усяких пояснень. За останні роки неодноразово чинились спроби одержавити майно профспілок. Однак, усі судові інстанції, включаючи і Верховний Суд, відхилили ці спроби. Тому, як вважають профспілки, це питання не може знову порушуватись.
Ми розцінюємо чергову спробу наступу на права громадських організацій не чим іншим як спробою тиску на них та намаганням запобігти їх професіональній діяльності. У правовій державі це є неприпустимим, тому ми будемо всіма законними способами відстоювати власність громадських організацій та профспілок, в тому числі на захист людей праці звертатися до Європейського Суду, ООН, Міжнародної організації праці та ін.
Проект постанови Ради з цього питання було обговорено та ухвалено.
Президія також розглянула проекти постанов Ради ФПУ про делегування представників Федерації профспілок України до складу профспілкової сторони фондів соціального страхування, щодо державної реєстрації Статуту Федерації профспілок України, низку майнових питань тощо.
Темами для обговорення на засіданні Президії також стали про участь ФПУ та її членських організацій в роботі органів соціального діалогу на всіх рівнях, щодо дієвості профспілкових органів у подоланні заборгованості із заробітної плати працівників та впливу на її зростання на підприємствах.
За матеріалами сайту
ФПУ