Запорізька обласна організація Профспілки працівників освіти і науки України (ЗОО ППОНУ)
  • Ключова роль охорони праці в боротьбі з пандемією COVID-19
Ключова роль охорони праці в боротьбі з пандемією COVID-19
  • 14 грудня 2021
 
13 грудня 2021 року розпочав роботу тижневий онлайн курс, організований Міжнародною організацією праці, «Ключова роль охорони праці в боротьбі з пандемією COVID-19».
 
На п’яти вебінарах експерти МОП презентують останні дослідження та політичні рекомендації щодо виходу після кризи пандемії COVID-19 зі збереженням безпечних та здорових умов праці. 
 
Організатори курсу нагадали, що Всесвітня організація охорони здоров’я підтримує добровільність вакцинації, а Міжнародна організація праці – підтримує рекомендації ВОЗ.
 
Під час заходу було обговорено ситуацію в Україні про відсторонення невакцинованих працівників сфери освіти від роботи без виплати заробітної плати та без матеріальної допомоги, в якості компенсації. 
 
Антоніо Хосе Робало дос Сантос – спеціаліст МОП з питань управління сфери праці, інспекції та охорони праці в Східній Європі та Центральній Азії наголосив, що кожна країна при прийнятті нормативно-правових актів та встановленні санкцій має керуватися статтею 9 Конвенції 1981 року про безпеку й гігієну праці та виробниче середовище № 155. Ця стаття передбачає застосування адекватних санкцій за порушення нормативно-правових актів:
 
  • 1. Утілення в життя нормативно-правових актів, які стосуються безпеки й гігієни праці та виробничого середовища, забезпечується адекватною та відповідною системою інспекції. 
  • 2. Система втілення в життя передбачає застосування адекватних санкцій за порушення нормативно-правових актів.
Профспілка працівників освіти і науки України в своїй діяльності керується рекомендаціями Всесвітньої організації охорони здоров’я і МОП про добровільність вакцинації працівників сфери освіти.
 
За матеріалами сайту
ЦК Профспілки