Запорізька обласна організація Профспілки працівників освіти і науки України (ЗОО ППОНУ)
  • Освіта, медицина та збройні сили мають бути профінансовані в повному обсязі у Держбюджеті-2022
Освіта, медицина та збройні сили мають бути профінансовані в повному обсязі у Держбюджеті-2022
  • 30 листопада 2021
 
На цьому наголосила заступниця Голови Верховної Ради Олена Кондратюк під час Погоджувальної ради депутатських фракцій та груп. Адже прийняття Державного бюджету на 2022 рік є одним нагальних питань в останні сесійні тижні роботи Верховної Ради України в цьому році. 
 
«Я здивована тим, що ми вчасно не розглядаємо головний фінансовий документ країни. Сьогодні це питання життя більшості громадян нашої країни та їх впевненості в завтрашньому дні на фоні енергетичної кризи, коронакризи та загрози масштабного вторгнення Росії», – підкреслила Олена Кондратюк.
 
На переконання Віцеспікерки, особливу увагу варто звернути на ті зобов’язання, які взяла на себе влада для отримання нещодавнього траншу від Міжнародного валютного фонду та продовження співпраці з фондом. А саме затвердження Державного бюджету на 2022 рік з дефіцитом, шо не перевищує 3,5% від ВВП або приблизнно 188 млрд грн.
 
«Медична сфера, освіта та Збройні сили України мають бути профінансовані у повному обсязі, як це визначено законодавством. Освітня галузь повинна фінансуватися не менше 7% ВВП. Мають бути виконані усі обіцянки щодо підвищення зарплат освітянам, бо це дуже нагальне питання», - зазначила Олена Кондратюк.
 
За її словами, запропоновані у проєкті Державного бюджету на 2022 рік видатки на медицину у розмірі 197 млрд грн – недостатні.
 
«Недофінансування сягає 100 млрд грн, і це негативно позначиться на якості медичних послуг для населення. Ми з нетерпінням очікуємо результати аудиту використання коштів Коронавірусного фонду, які мають бути оприлюднені в рамках домовленостей з МВФ до кінця грудня 2021 року», – підкреслила заступниця Голови Верховної Ради.
 
За матеріалами сайту
ЦК Профспілки