Запорізька обласна організація Профспілки працівників освіти і науки України (ЗОО ППОНУ)
  • Посилення впливу профспілок в період реформування законодавства у сфері охорони праці. Змінюючи - покращуй!
Посилення впливу профспілок в період реформування законодавства у сфері охорони праці. Змінюючи - покращуй!
  • 26 листопада 2021
З 17.11 по 19.11.2021 у Будинку профспілок пройшов триденний семінар-тренінг "Посилення впливу профспілок під час реформування законодавства у сфері охорони праці. Змінюючи - покращуй!", що проводився в рамках проєкту Union to Union «Зміцнення професійного потенціалу профспілок щодо захисту прав працівників у сфері охорони праці - основоположного права міжнародних трудових стандартів» відповідно до договору між Міжнародною конфедерацією профспілок і Федерацією профспілок України.
 
 
Майже 100 представників різних профспілкових організацій з усіх куточків України онлайн та 20 осіб оффлайн взяли участь у цьому актуальному та своєчасному заході.
 
Від Запорізької обласної організації Профспілки праціників освіти і науки України участь у семінарі прийняв головний фахівець Князєв А.А.
 
Семінар можна назвати марафоном, оскільки три дні, з 10.00 до 13.30 практично без перерв, обговорювали питання реформування законодавства про охорону праці, перспективи, загрози та виклики цих реформ для працівників та профспілок.
 
За програмою учасниками  семінару опрацьовано низку питань за 5 модулями:
 
- «Основи сучасного національного законодавства у сфері охорони праці»;
 
- «Основні міжнародні норми та Директиви Ради ЄС у сфері безпеки та гігієни праці»;
 
- «Роль та участь профспілок  у реформуванні національного законодавства у сфері охорони праці, його гармонізація з міжнародними і європейськими стандартами»;
 
- «Загрози та виклики профспілковому руху в Україні в умовах реформування законодавства про охорону праці, спрямованого на лібералізацію та дерегуляцію трудових відносин.
Шляхи та перспективи їх вирішення»;
 
- «Профспілкові організаційні кампанії.  Роль профспілкового органайзера в сфері охорони праці. Кращий міжнародний досвід та практики».
 
За кожним модулем Програми семінару після виступів спікерів учасники семінару були залучені до обговорення в рамках дискусій.
 
Учасники та спікери семінару мали чудову нагоду обговорити профспілкову позицію щодо законопроєкту, спланувати подальші дії щодо відстоювання своїх прав. В рамках семінару був проведений детальний аналіз відповідності норм законопроєкту міжнародним нормам у сфері безпеки і гігієни праці (конвенціям МОП, Європейській соціальній Хартії, Угоді про асоціацію Україна-ЄС, Директивам Ради ЄС). На підставі цього аналізу складено Технічні рекомендації профспілок до законопроекту «Про безпеку праці і здоров'я працівників» з метою кращого його узгодження з міжнародними нормами щодо захисту прав працівників і профспілок у сфері охорони праці. Зазначені технічні рекомендації будуть направлені до НТСЕР, Уряду, Мінекономіки, віце-прем'єр-міністру з питань європейської інтеграції, секретаріату уповноваженого Верховної Ради України з прав людини, менеджерам Проєкту ЄС-МОП «На шляху до безпечної, здорової та задекларованої праці в Україні» для подальшого обговорення та надання відповідних висновків до нього.
 
Спікерами семінару були заступник Голови ФПУ Андреєв В.М, фахівці департаменту охорони праці ФПУ (Андрієвський Ю.З., Горюн Т.М., Казакова Д.М.), департаменту правового захисту,  соціального діалогу та колдоговірного регулювання (Орловська І.О.), департаменту міжнародних зв’язків (Кравчик Р.І.),  представники членських організацій ФПУ, менеджер Проєкту ЄС-МОП «На шляху до безпечної, здорової та задекларованої праці в Україні» Жолт Дудаш.
 
Проведення таких семінарів, фахове спілкування зі всіма членськими організаціями ФПУ дає нам надію, що спільними зусиллями ми не допустимо звуження прав працівників на безпечні і здорові умови праці та прав профспілок під час реформування трудового законодавства та законодавства у сфері охорони праці.
 
24-25.11.2021 у Будинку Запорізької обласної ради профспілок відбувся дводенний семінар для громадських інспекторів з питань охорони праці. В ньому прийняли участь 25 учасників від районних організацій Профспілки м.Запоріжжя, Запорізької і Чернігівської  районних організацій Запорізької обласної організації Профспілки працівників освіти і науки України.
 
 
В ході семінару були розглянуті питання:
  • соціальне страхування від нещасних випадків на виробництві та профзахворювань;
  • законодавство України. Організація роботи з охорони праці;
  • громадський контроль з питань охорони праці. Повноваження і права профспілок. Охорона праці у колективних договорах;
  • гігієна праці. Медичні огляди. Надання першої допомоги;
  • профілактика та ліквідація наслідків аварій;
  • розслідування та облік нещасних випадків, профзахворювань;
  • електробезпека. Пожежна безпека.
 
Спікерами семінару були Скороходов І.О., Олійник М.З., Хріпко В.А.
 
 
Підсумком семінару стала перевірка знань слухачів комісією і видача посвідчень.
 
Прес-служба
обласної організації
Профспілки