Запорізька обласна організація Профспілки працівників освіти і науки України (ЗОО ППОНУ)
  • Права працівників в умовах тотальної цифровізації
Права працівників в умовах тотальної цифровізації
  • 13 жовтня 2021
DSC 0625
 
Круглий стіл під такою назвою відбувся 12 жовтня ц.р. у столичному Будинку профспілок. Його організатор - Федерація профспілок України при підтримці Фонду Фрідріха Еберта.
 
Модератор - заступник Голови ФПУ Олександр Шубін.
 
Під час круглого столу відбулися три панельні дискусії – «Цифровізація праці: нові можливості або старі загрози», «Гіг-економіка: свобода або рабство?», «Цифрові працівники = цифрові профспілки: яек діяти в умовах трансформації» ?».
 
На панельних дискусіях виступили Голова ФПУ Григорій Осовий, заступник Голови ФПУ Василь Андреєв, заступник Міністра економіки з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій і ціфровізації Ігор Дядюра, керівник експертної групи запровадження цифрової бізнес країни Директорату розвитку IT-індустрії Олексій Добронравов, директор Громадської організації «Трудові ініціативи» Георгій Сандул, науковці та експерти.
 
Під час обговорення актуальних тем зазначалось, що сучасний глобальний ринко праці – це складна багатокомпонентна та линамична система , що піддається перманентному впливу інформаційних технологій, що тягне за собою зміни у змісті процесу праці, його організації, структурі зайнятості, соціально-трудових відносинах. І в цих процесах, підкреслювали виступаючи, велика роль належить профспілкам, як головним захисникам законних прав та інтересів людини праці. Швидкі зміни у світі, зокрема в сфері організації праці та трудових відносин, вимагають від профспілок пошуку нових, більш сучасних форм та методів діяльності.
 
Як наголошувалось у виступах, мета заходу – формування оптимальної позиції в умовах просування парламентарями законопроектів та прийняття законів з розвитку цифрової економіки, а також донесення інформації до профспілкової спільноти щодо необхідності якісного врегулювання питань трудового законодавства у гіг-секторі та трансформацій відносин з членами профспілок.
 
Під час круглого столу визначено основні загрози правам працівників у зв’язку з тотальною цифровізацією праці, здійснено обмін досвідом щодо взаємодії з членами профспілок у цифровому форматі, посилено сервісну складову роботи профспілок на основі отриманої під час круглого столу інформації.
 
Було прийнято за основу з умовою доопрацювання у відповідний термін текст Рекомендацій учасників круглого столу.
 
За матеріалами сайту
ФПУ