Запорізька обласна організація Профспілки працівників освіти і науки України (ЗОО ППОНУ)
7 жовтня - Всеукраїнська акція протесту
  • 15 вересня 2021
ПРЕ4
 
Провести 7 жовтня ц.р. у Києві всеукраїнську масову акцію протесту проти просування антисоціальних, антитрудових та антипрофспілкових законодавчих  ініціатив. У разі не реагування влади на вимоги профспілок провести широкомасштабні акції протесту на захист трудових прав працівників у всіх регіонах країни. Таке рішення після жвавого і конструктивного обговорення було ухвалено сьогодні, 14 вересня, на засіданні Президії Федерації профспілок.
 
Президія також затвердила План заходів ФПУ до Всесвітнього дня дій за гідну працю, Дня профспілок та Міжнародного дня  боротьби з бідністю. При цьому було наголошено, що, зважаючи на запропоновану Міжнародною конфедерацією профспілок тематику, поточну ситуацію та національні пріоритети, Президія ФПУ затвердила тему заходів - «Якісні робочі місця, гарантовані трудові права, гідна зарплата та належний соціальний захист».
 
Було також схвалено Заяву Президії Федерації профспілок України до Всесвітнього дня дій за гідну працю, Дня профспілок та Міжнародного дня боротьби з бідністю у 2021 році. Її текст буде направлено до органів державної влади та СПО роботодавців
 
«Ми завжди відстоювали  позицію, що дотримання  трудових прав і інтересів працівника – шлях до європейського розвитку країни, - зазначив у своєму виступі Голова СПО об’єднань профспілок, Голова ФПУ Григорій Осовий. – Але, як нам стало відомо, на Погоджувальній раді Верховної Ради України до порядку денного першого осіннього засідання парламенту були  внесені антитрудові законопроекти: «Про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо дерегуляції трудових відносин» № 5371 і «Про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо спрощення регулювання трудових відносин у сфері малого і середнього підприємництва та зменшення адміністративного навантаження на підприємницьку діяльність» №5388, які порушують конституційні права працівників і їх представників профспілок. І це не дивлячись на те, що ФПУ і національні профоб’єднання, неодноразово доводили до Президента, Уряду України, керівників  парламентських фракцій і груп свою позицію щодо не сприйняття працівниками крайніх форм лібералізації трудових відносин».
 
Григорій Осовий підкреслив, що Соціально-економічний комітет ООН, Міжнародна організація праці в своїх офіційних зверненнях неодноразово застерігали керівництво української держави від беззастережної лібералізації трудових відносин, які порушують  права людини і міжнародні зобов’язання України.
 
«Ми  неодноразово попереджали владу, що повна лібералізація трудових відносин категорично не сприймається трудящими і обов’язково призведе до масових трудових конфліктів, - сказав Голова ФПУ. - Тому ми надіслали листи керівництву Верховної Ради України, народним депутатам із застереженням від хибних рішень, наслідком яких стане дестабілізація трудових колективів, вуличні протести і страйки. Скажу прямо у ситуації, що склалася досягнення консенсусу ми вбачаємо в актуалізації діяльності Національної тристоронньої ради при Президентові України, старт якій дав особисто ґава держави своїм Указом напередодні 30-річчя Незалежності України. При цьому він наголосив, що діалог працівників, їхніх профспілкових представників, роботодавців та органів виконавчої влади й місцевого самоврядування через пошук компромісу має забезпечувати досягнення максимального результату і суспільної злагоди».
 
Григорій Осовий наголосив: «Переконаний, що найкраще вирішення ситуації як для роботодавців, уряду, так і для профспілок буде повернення вищезазначених законопроектів на розгляд НТСЕР".
 
Президія Федерації профспілок України дала конкретні доручення  керівництву ФПУ, а саме:
 
1. Звернутися до Кабінету Міністрів України щодо необхідності:
 
- термінового вжиття заходів для фінансової стабілізації системи соціального страхування шляхом внесення змін до Державного бюджету України та виділення необхідних коштів на ліквідацію заборгованості із страхових виплат перед застрахованими особами;
 
- перегляду підходів до вирішення проблем на ринку праці шляхом доповнення програмних документів у сфері зайнятості та ринку праці заходами, що враховуватимуть сучасні тенденції у цій сфері.
 
2. Ініціювати перед сторонами соціального діалогу – Урядом та роботодавцями - підготовку на тристоронній основі законопроєктів щодо оновлення трудового законодавства, законодавства у сфері колективно-договірного регулювання трудових відносин, безпеки і гігієни праці, охорони здоров’я та пенсійного страхування на площадці НТСЕР.
 
Членським організаціям ФПУ рекомендовано до 1 листопада ц.р. поінформувати Федерацію профспілок України про проведену роботу з відзначення Всесвітнього дня дій за гідну працю, Дня профспілок та Міжнародного дня боротьби з бідністю для узагальнення інформації та подальшого інформування міжнародних профспілок.
 
З метою активізації роботи профспілок щодо реалізації завдань, визначених Стратегією діяльності Федерації професійних спілок України на 2021–2026 роки «Час дій та якісних змін», затвердженою постановою VIII З’їзду ФПУ 25 травня 2021 року, визначено Ключові завдання ФПУ, її членських організацій на реалізацію положень Стратегії на період до кінця 2021 року.
 
Члени Президії ФПУ також обговорили ряд інших актуальних питань соціально-економічного захисту працівників та профспілкового життя. Серед них: «Інформація про ситуацію щодо фінансування виплат із загальнообов’язкового державного соціального  страхування та пенсійного забезпечення», «Інформація про державну цінову політику у сфері енергетики та житлово-комунального господарства щодо цін на енергоносії і тарифів на комунальні послуги для населення у 2021 році» та інші.
 
З усіх розглянутих питань прийняті відповідні рішення.
 
За матеріалами сайту
ФПУ