Запорізька обласна організація Профспілки працівників освіти і науки України (ЗОО ППОНУ)
  • Менше 60%: у МОН розповіли про рівень вакцинації в школах
Менше 60%: у МОН розповіли про рівень вакцинації в школах
  • 7 вересня 2021
У Міністерстві освіти та науки України розповіли, скільки співробітників закладів освіти зробили щеплення від коронавірусу. Провакциновано менше 60% від загальної кількості.
 
Про це повідомили в МОН у відповідь на запит РБК-Україна.
 
В Україні зробили щеплення:
  • 157 598 (однією та двома дозами) працівників закладів дошкільної освіти, що становить 54,2% від загальної кількості;
  • 380 722 (однією та двома дозами) працівники закладів загальної середньої освіти, що становить 58,2% від загальної кількості;
  • 44 617 (однією та двома дозами) працівників закладів вищої освіти, що становить 52,2% від загальної кількості.
 
При цьому в Міністерстві освіти не змогли надати виданню інформацію про рівень вакцинації по окремих регіонах і навчальним закладам. У відомстві зазначили, що ці дані збирають департаменти освіти при обласних державних адміністраціях.
 
Нагадаємо, що раніше міністр освіти і науки Сергій Шкарлет повідомляв, що поріг у 65% вакцинованих освітян подолали Житомирська та Київська області (з урахуванням тих, хто отримав і одну, і дві дози). Ще кілька областей мають показники приблизно 50%. Найнижчий рівень вакцинації освітян продовжують поки що демонструвати Запорізька та Волинська області.
 
Навчальний 2021–2022 рік в Україні розпочався у звичному форматі – діти розпочали відвідування садочків, шкіл, а студенти – закладів вищої освіти. Однак, варто розуміти, що наближається період, коли очікується збільшення захворюваності на гострі респіраторні вірусні хвороби, у тому числі на COVID-19.
 
Отже, залежно від особливостей епідемічної ситуації в кожному регіоні, форма навчання здобувачів освіти всіх рівнів може змінюватися. Навчальний процес може організовуватися за одним із трьох можливих сценаріїв:
 
1. «Зелений» рівень епідемічної небезпеки (низький рівень захворюваності)
Відвідування закладів освіти дозволено у звичайному режимі. Однак варто пам’ятати про протиепідемічні заходи, затверджені постановами головного державного санітарного лікаря України для дошкільних закладів та закладів освіти.
 
2. «Жовтий» та «помаранчевий» рівні епідемічної небезпеки (середній рівень захворюваності)
Відвідувати заклад освіти можна за умови, якщо в ньому вакциновано щонайменше 80 % персоналу. Освітній процес забезпечується за різними формами: як дистанційно, так і безпосередньо в закладі освіти з дотриманням правил дистанціювання та дотримання протиепідемічних вимог.
 
Рішення про організацію освітнього процесу ухвалює педагогічна рада навчального закладу в межах чинного законодавства.
 
3. «Червоний» рівень епідемічної небезпеки (високий рівень захворюваності)
Відвідувати заклади освіти заборонено всім, крім вихованців садочків, спеціальних закладів освіти та учнів 1-4 класів шкіл за умови, якщо в закладі вакциновано щонайменше 80 % персоналу. Для інших здобувачів освіти навчання відбувається в інших формах, у тому числі дистанційно.
 
У МОЗ закликають всіх освітян дотримуватися протиепідемічних заходів і обрати щеплення як один із найефективніших засобів профілактики поширення коронавірусної інфекції.
 
За матеріалами сайту
ЦК Профспілки