-
1 липня 2021
Рада ФПУ 30 червня 2021 року затвердила заходи з реалізації Стратегії діяльності Федерації професійних спілок України на 2021–2026 роки «Час дій та якісних змін», прийнятої VІІІ-м З’їздом ФПУ. Схвалила план з реалізації зауважень та пропозицій делегатів З’їзду, обговорила напрями розвитку майнового комплексу ФПУ, а також ухвалила низку інших актуальних для профспілок рішень.
Звертаючись до членів Ради, Голова ФПУ Григорій Осовий зокрема зазначив, що час від проведення 8-го з’їзду – 25 травня ц.р. видався для профспілкового руху динамічним та насиченим.
Було розроблено: План заходів щодо реалізації Стратегії діяльності Федерації на 2021-2026 роки» «Час дій та якісних змін», заходи щодо реалізації зауважень та пропозицій делегатів з’їзду, підготовлено зміни до Положення про постійні Комісії Ради ФПУ, сформовано пропозицію щодо персонального складу та створення Робочої групи Ради ФПУ з напрацювання змін до Статуту ФПУ тощо.
Він поінформував, що документи з’їзду (як визначено його постановою) були направлені Прем’єр-міністру, Голові Верховної Ради України, Уповноваженому Верховної Ради України з прав людини, керівникам центральних органів виконавчої влади, депутатським фракціям, соціальним партнерам для врахування в їх діяльності.
Голова ФПУ наголосив, що заходи на виконання Стратегії діяльності ФПУ мають стати для усіх профспілкових організацій Дорожньою картою реалізації стратегічних завдань, насамперед щодо посилення економічного, правового і соціального захисту спілчан в умовах реформ, розвитку профспілкового руху та зміцнення потенціалу всіх ланок профспілок, щоб діяти ефективно та результативно.
Вони передбачають низку завдань направлених на посилення захисної функції профспілок
Важливим залишається питання реформування трудових і соціальних відносин. Профспілки визнають необхідність реформування законодавства про працю, але не шляхом просування неоліберальних законопроектів. Реформування має відбуватися системно і лише за виконання принципу рівних прав і можливостей, пріоритетності питання захисту прав людини та з обов'язковим урахуванням інтересів працюючих.
Президією ФПУ 24 червня ц.р. було схвалено План заходів ФПУ, спрямованих на недопущення просування згаданих законодавчих ініціатив, а також Алгоритм реагування ФПУ на законодавчі ініціативи, які суттєво звужують права та інтереси працівників і профспілок.
У цьому контексті було наголошено на необхідності активізувати голосування спілчан за петиції по законопроектам №5371 і 5388.
Також члени Ради були поінформовані про створення Робочої групи ФПУ з питань опрацювання законопроектів, які суттєво звужують права та інтереси працівників і профспілок, для представлення позиції ФПУ у профільних комітетах Верховної Ради України, а також засобах масової інформації, та утворення Організаційного комітету ФПУ з проведення всеукраїнських акцій протесту профспілок у разі розгляду Верховною Радою України законопроектів, які порушують права працівників та профспілок.
- Саме на осінь може припасти пік нашої боротьби проти анти трудових ініціатив влади, - наголосив Григорій Осовий, - ми маємо бути максимально готові і відмобілізовані до таких дій по всій країні.
Після виступу Голови ФПУ відбулась презентація заступників Голови щодо напрямів діяльності Федерації з досягнення її стратегічних цілей і виконання завдань.
Олександр Шубін зосередився на удосконаленні діалогових відносин ФПУ з соціальними партнерами, напрямках діяльності по захисту економічних, соціальних і трудових прав працівників. Він зазначив, що основною ціллю нашої діяльності є створення нових робочих місць, збільшення доходів населення і темпів зростання зарплат, а також ліквідація заборгованості по зарплатах.
Подальшому реформуванню діяльності ФПУ у найближчий період з метою підвищення ефективності та досягнення нової якості профспілкової роботи був присвячений виступ Євгена Драп’ятого. Він підкреслив, що ФПУ – це фундамент працездатної України, тому що ми представляємо інтереси 4,5 найманих працівників. Люди мають бути поінформованими про щоденну кропітку діяльність профспілок усіх рівнів. Тому потрібно йти до трудових колективів, постійно звітувати про зроблене, а також боротись за профспілкове членство та його мотивацію.
У доповіді Василя Андреєва, заступника Голови ФПУ на громадських засадах, йшлося про організацію і методичне забезпечення громадського контролю за дотриманням законодавства про охорону праці, спираючись на пріоритетний напрямок діяльності ФПУ щодо безпечної праці та посиленні охорони здоров’я на робочих місцях, включаючи запобігання COVID-19. Ще одним важливим напрямом у діяльності ФПУ стане запровадження міжнародного досвіду в роботу організацій профспілок усіх рівнів.
Оновлену Стратегію і напрями розвитку майнового комплексу ФПУ презентував Володимир Саєнко. Він зупинився на нових програмах та перспективних напрямках діяльності «Укрпрофтуру», «Укрпрофоздоровниці» і ФПУ, спрямованих на збереження та відновлення здоров’я працівників.
Із словом до членів Ради ФПУ звернувся голова Об’єднання профспілок Грузії, президент Всеєвропейської Регіональної Ради МКП Іраклій Петріашвілі, поінформувавши присутніх про реальність грузинських «ліберальних» реформ, які привели до збідніння широких верств населення, соціальної несправедливості, безробіття та трудової міграції, звуження прав людини праці у Грузії.
Після обговорення виступів члени Ради ухвалили з питань порядку денного відповідні постанови.
За матеріалами сайту
ФПУ