Запорізька обласна організація Профспілки працівників освіти і науки України (ЗОО ППОНУ)
ЗАЯВА ФЕДЕРАЦІЇ ПРОФЕСІЙНИХ СПІЛОК УКРАЇНИ
  • 24 травня 2021
25 травня відбудеться VIII-й З’їзд Федерації профспілок України, на якому планується розглянути підсумки роботи Федерації за останні п’ять років та визначитись із завданнями на наступний п’ятирічний період щодо найбільш актуальних соціально-економічних та трудових питань.
 
Напередодні з’їзду ФПУ та її членські організації отримали від Головного слідчого управління Національної поліції України запити щодо надання інформації про «перелік осіб, делегатів від регіональних та галузевих профспілкових організацій, які мають намір взяти участь у з’їзді Федерації профспілок України (із зазначенням повних анкетних та контактних даних) та голосуванні на виборах Голови ФПУ». Відповідно до законодавства запитувана інформація є персональними даними фізичних осіб, що захищається законом.
 
Здійснюючи досудове розслідування у кримінальному впровадженні № 42020000000001396 від 30.07.2020 щодо нібито незаконного володіння профспілками майном ще з 1990 року, робиться спроба дестабілізувати діяльність ФПУ та вплинути на делегатів з’їзду, які визначають стратегію діяльності на новий п’ятирічний термін та обирають керівні органи ФПУ.
 
На підставі викладеного, Федерація профспілок України заявляє про грубе порушення Закону «Про професійні спілки, їх права та гарантії діяльності», зокрема статті 12, якою забороняється втручання органів державної влади, органів місцевого самоврядування, їх посадових осіб у статутну діяльність профспілок.
 
Конвенція № 87 Міжнародної організації праці визначає, що організації трудящих мають право вільно обирати своїх представників, і гарантує свободу профспілкової діяльності в країні.
 
Ми закликаємо профспілки, їх організації та територіальні об’єднання зважено віднестися до вищевказаних запитів, рішуче протистояти порушенню закону, тиску на профспілки, залякуванню делегатів з’їзду, обраних відповідно до статутів профспілок, щоб провести З’їзд ФПУ відповідно до демократичних норм і внутрішніх рішень ФПУ, її членських організацій та національного законодавства.
 
За матеріалами сайту
ФПУ