Запорізька обласна організація Профспілки працівників освіти і науки України (ЗОО ППОНУ)
Застосування пункту другого статті 22 Закону України «Про повну загальну середню освіту»
Згідно пункту 2 статті 22 Закону України «Про повну загальну середню освіту» від 16.01.2020 № 463-ІХ, педагогічні працівники державних і комунальних закладів загальної середньої освіти, які досягли пенсійного віку та яким виплачується пенсія за віком, працюють на основі трудових договорів, що укладаються строком від одного до трьох років.
 
Таким чином, розривати з ними безстрокові трудові договори можливо тільки у випадку коли відбулись дві події – особа досягла пенсійного віку (60 років) та почала отримувати пенсію. Якщо з деяких причин виплата пенсії ще не провадиться, з працівником не мають права розірвати безстроковий трудовий договір.
 
Після розірвання безстрокового трудового договору, якщо педагогічний працівник подав заяву щодо бажання укладення строкового трудового договору, роботодавець не вправі йому відмовити. Педагогічного працівника звільнили, місце стало вакантним. Згідно статті 22 КЗпП України, забороняється необґрунтована відмова у прийнятті особи, що була звільнена, на роботу. За це чинним законодавством передбачено стягнення штрафу.
 
Так як статтею встановлено строк «від одного до трьох років», роботодавець не вправі прийняти за строковим трудовим договором на строк менш ніж на рік.