У зв’язку з тим, що деякі перевіряючи органи вимагають, щоб в трудову книжку робітника запис вносився «прийнятий на посаду», повідомляю наступне.
В другому абзаці пункту 2.10. Інструкції про порядок ведення трудових книжок працівників, затвердженою наказом Міністерства праці України, Міністерства юстиції України, Міністерства соціального захисту населення України від 29.07.1993 № 58 (далі — Інструкція № 58) у зразку приводиться формулювання «Прийнятий за такою-то професією (посадою)». Формулювання «призначений» відсутнє.
У третьому абзаці пункту 2.14 Інструкції зазначено «Прийнятий або призначений». Це означає, що когось приймають на роботу, а когось призначають на посаду. Таким чином, саме «прийняття на роботу» робітників передбачено. Коли приймається на роботу кухар, сторож, каштелян тощо в трудову книжку слід вносити запис «прийнятий сторожем», «Прийнятий двірником» тощо.
Пунктом 6 Загальних положень розділу ІІ «Професії робітників» Довідника кваліфікаційних характеристик професій працівників Випуск І Професії працівників, що є загальними для всіх видів економічної діяльності (затверджений наказом Міністерства праці та соціальної політики України від 29.12.2004 р. № 336) визначено, що на робітників складаються саме робочі, а не посадові інструкції. Посадові інструкції складаються на керівників, професіоналів, фахівців та технічних службовців. А так як на водія, кухаря, сторожа тощо передбачено складання саме робочої інструкції, це ще раз підтверджує, що його приймають на роботу, а не призначають на посаду.